İnternet Erişimi Olmadan Dogecoin İşlemi Gerçekleştirildi

İnternet Erişimi Olmadan Dogecoin İşlemi Gerçekleştirildi

Kripto Para Haberleri
Nisan 26, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
485
Radyo dalgaları ve Starlink uyduları kullanılarak ilk Dogecoin transferi gerçekleştirildi.
aa

Finansal ekosistemde devrim niteliğinde olabilecek bir teknoloji geliştirildi ve Dogecoin geliştiricileri internet kullanmadan bir DOGE işlemini tamamladılar. 

22 Nisan’da gerçekleşen işlem, bir meme coin olan Dogecoin tarafından gerçekleştirilen türünün ilk örneği. Söz konusu transfer, “Radio Doge” olarak bilinen yeni geliştirilmiş bir protokol aracılığıyla gerçekleştirildi.

Geliştirmeler sırasında Dogecoin topluluğuna yakınlığı ile bilinen Elon Musk’ın sahip olduğu Starlink uyduları kullanıldı ve bu uydulara mesajlar radyo sinyalleri aracılığıyla gönderildi. İnternet erişimsiz bu transferi, Dogecoin geliştiricilerinden Michi Lumin duyurdu.

Tasarlanan bu protokol ile internet erişimi olmayan herkesin Dogecoin işlemi yapabilmesinin önünü açmayı amaçlıyor.

Radyo sinyalleri aracılığıyla transferi yapılan ilk kripto para birimi Bitcoin’di. Her ne kadar bu yöntem şu an pek fazla tercih edilmiyor olsa da radyo dalgalarıyla eşler arası servet transferi yapılabiliyor.

OB1’in eski COO’su Sam Patterson, radyo sinyalleri ile transfer yapmanın internet üzerinden transfer yapmaya nazaran daha iyi olduğunu söylemişti.

Add a comment