İrlanda Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin Yatırımcıları Tüm Paralarını Kaybedecek

İrlanda Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin Yatırımcıları Tüm Paralarını Kaybedecek

Kripto Para Haberleri
Ocak 29, 2021 tarafından
552
İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan uyarıyı yineleyerek Bitcoin‘e ...
irlanda-merkez-bankasi-baskani-bitcoin-yatirimcilari-tum-paralarini-kaybedecek-L1JPs4qn.jpg

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan uyarıyı yineleyerek Bitcoin‘e yatırım yapanların her şeyini kaybedeceğini iddia etti. Gabriel Makhlouf şunları kaydetti:

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi‘nin birkaç hafta önce söylediği gibi Bitcoin’e yatırım yapanlar tüm paralarını kaybedecekler. Benim görüşüm kesinlikle bu şekilde.

İnsanların neden bu tür varlıklara yatırım yaptığını anlamadığını belirten Gabriel Makhlouf, merkez bankalarının görevinin “tüketicilerin korunduğundan emin olmak” olduğunu da sözlerine ekledi. Gabriel Makhlouf’in açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Şahsen, insanların neden bu tür varlıklara yatırım yaptığından emin değilim, bunları açıkça varlık olarak değerlendiriliyorlar. Bizim buradaki rolümüz tüketicilerin korunduğundan emin olmak.

Öte yandan Gabriel Makhlouf’un meslektaşı İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çok uzun ömürlü olmayacağını açıklamıştı.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/irlanda-merkez-bankasi-baskani-bitcoin-yatirimcilari-tum-paralarini-kaybedecek/

Add a comment