Japon Firma Paidy, 120 Milyon Dolar Topladı

Japon Firma Paidy, 120 Milyon Dolar Topladı

Fintech Haberleri
Nisan 2, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
786
Japon şimdi al, sonra öde (BNPL) grubu Paidy, D Serisi finansman turunda 120 milyon dolar topladı.
shu-Japan-Nachisan-Seiganto_189118511-1440x823-1

Japon şimdi al, sonra öde (BNPL) grubu Paidy, D Serisi finansman turunda 120 milyon dolar topladı.

Tura, JS Capital Management, Soros Capital Management, Tybourne Capital Management ve Wellington Management katıldı.

Paidy, 2014 yılında e-ticaret için sonradan ödemeli kredi hesabını başlattı böylece Japon tüketiciler kredi kartları olmadan çevrimiçi alışveriş yapabildiler.

Kayıt olduktan sonra müşteriler, bir markette, banka havalesi veya otomatik ödeme yoluyla tüm alışverişleri için aylık tek bir fatura ödemeden önce, dört basamaklı bir SMS veya sesli doğrulama kodu içeren bir cep telefonu numarası ve e-posta adresi kullanarak alışveriş yaparlar.

Firma şu anda 700.000’den fazla web sitesinde kullanılabilen beş milyondan fazla tüketici hesabının kullanılabileceğini iddia ediyor.

Yeni finansman, büyük tüccarlarla işlemleri artırmak, yeni hizmetler geliştirmek ve müşterilerin ücretleri üç eşit, faizsiz olarak bölmesine olanak tanıyan ‘3-Pay’ adlı yeni bir teklifin popülerliğiyle başa çıkmak için Paidy’nin bilançosunu güçlendirmek için kullanılacak.

Paidy yönetim kurulu başkanı Russell Cummer, “Ödeme hacmimiz arttıkça ve 3-Pay giderek daha fazla müşteri tarafından kullanıldıkça, güvenilir bir marka ve güvenilir bir iş ortağı olarak büyüme yörüngemizi güvence altına almak için mali tabanımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37789/japanese-bnpl-firm-paidy-raises-120m

Add a comment