Japon QR Kodu Gateaway Netstarları 60 Milyon Dolar Kazandırdı

Japon QR Kodu Gateaway Netstarları 60 Milyon Dolar Kazandırdı

Fintech Haberleri
Nisan 17, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
822
Japonya'nın en büyük QR kod ödeme ağ geçidinin operatörü olan Netstars, uluslararası genişleme planlarının ortasında 60 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı.
fushimi-inari-taisha-shrine-kyoto-japan-temple-161401

Japonya’nın en büyük QR kod ödeme ağ geçidinin operatörü olan Netstars, uluslararası genişleme planlarının ortasında 60 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

Sermaye infüzyonu ve yeni hisselerin tahsisi yoluyla yapılan tur, KKR tarafından yönetilen fonlardan yapılan 40 milyon dolarlık bir yatırımı içeriyor.

Merkezi Tokyo’da bulunan şirket, tüketiciler için birden çok ödeme uygulamasında StarPay’i işletiyor. StarPay bugüne kadar Japonya genelinde 280.000’den fazla satıcı tarafından kullanılıyor ve PayPay, LINE Pay, AliPay, WeChat Pay ve VIA dahil olmak üzere 37 ödeme sağlayıcısını kendi platformunda bir araya getirmiştir.

Netstars, pandemi sırasında dokunmatik olmayan bir ödeme aracı olarak QR kodlarına olan ilginin yeniden canlanmasından yararlanıyor.

Şirket, StarPay’in ağını Japonya’da QR yerleşimlerini kabul eden daha fazla mağazayı içerecek şekilde genişletmek ve tüccarlar için bir mini uygulama geliştirme platformu sunmak için kullanacağını söylüyor. Şirket ayrıca, “denizaşırı finans kurumlarıyla işbirliği içinde” uluslararası alanda büyümeyi hedefledi.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37864/japanese-qr-code-gateway-netstars-raises-60-million

Add a comment