Japon SBI, Kripto Paralarda Borç Verme Hizmetine XRP’yi Ekledi

Japon SBI, Kripto Paralarda Borç Verme Hizmetine XRP’yi Ekledi

Fintech Haberleri Kripto Para Haberleri
Şubat 5, 2021 tarafından Alperen KANIK
686
Japonya merkezli finansal hizmetler şirketi SBI Holdings'in bir yan kuruluşu Perşembe günü yaptığı açıklamada, müşterilerin XRP kripto para birimini faiz karşılığında borç vermelerine izin vereceğini söyledi.
xrp-4-1132x670

Japonya merkezli finansal hizmetler şirketi SBI Holdings’in bir yan kuruluşu Perşembe günü yaptığı açıklamada, müşterilerin XRP kripto para birimini faiz karşılığında borç vermelerine izin vereceğini söyledi.

Grubun kripto borsası SBI VC Trade’den yapılan bir duyuruya göre, XRP kredisi 84 günden başlayan bir borç verme süresi ile bugünden itibaren kullanıcıların hizmetine sunuldu.


Minimum kredi miktarı 1.000 XRP (yaklaşık 389 $) ve maksimum 100.000 XRP (38.900 $) olarak belirlendi. “Kullanım ücreti” olarak tanımlanan faiz, vergi dahil yıllık % 0,1’lik oldukça düşük bir oran olması dikkatleri üzerine çekti.


Kasım 2020’de başlatılan kripto borç verme hizmeti, kullanıcılarına % 1 faizle Bitcoin ödünç vermesine olanak sağladı.


SBI, XRP ile yakından ilişkili blok zinciri ödeme şirketi Ripple ile iş ilişkisine sahip olması ise dikkat çekiyor.


XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Aralık ayı sonlarında şirketin kripto para biriminin perakende satışlarıyla menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek Ripple’ı mahkemeye vermesinin ardından değerinin düştüğü görüldü.


Coinbase ve Binance US de dahil olmak üzere bir dizi ABD borsası XRP’yi listeden çıkardı, ancak SBI bunun Japonya’da bir güvenlik açığı olarak görülmediğini söyledi.

Add a comment