JP Morgan, Küresel Transferleri Geliştirmek İçin Blockchain Kullanıyor

JP Morgan, Küresel Transferleri Geliştirmek İçin Blockchain Kullanıyor

Fintech Haberleri
Nisan 17, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
686
JP Morgan, küresel para transferlerini geliştirmek amacıyla blockchain teknolojisinin kullanımını test etmek için bir grup Tayvan bankasıyla birlikte çalışıyor.
JPMorgan-230-Milyar-Dolarlik-Varligi-Brexit-Kapsaminda-Almanyaya-Tasiyor

JP Morgan, küresel para transferlerini geliştirmek amacıyla blockchain teknolojisinin kullanımını test etmek için bir grup Tayvan bankasıyla birlikte çalışıyor.

Onay, bankaların yararlanıcı hesap bilgilerinin onayını istemesine ve neredeyse gerçek zamanlı olarak doğrudan yanıt almasına olanak tanıyan küresel hesap bilgisi doğrulama uygulamasıdır. Bilgiler doğrulandıktan sonra, ödeme JP Morgan’ın küresel takas sistemi PayDirect aracılığıyla gönderilebilir.

Banka, bunun, uyumsuz ödeme ayrıntılarının neden olduğu reddedilen veya iade edilen işlemlerin sayısını azaltması ve hem gönderen hem de alan bankalar için maliyetleri düşürmesi gerektiğini söylüyor.

JP Morgan’ın blockchain tabanlı Liink’indeki son uygulama olan Confirm, şu anda PayDirect aracılığıyla Endonezya’ya para transferleri için 12 Tayvan bankasıyla test ediliyor.

Tayvan, JP Morgan CEO’su Carl Chien,

“JP Morgan’ın önde gelen teknolojisinin küresel altyapımızla birleştiğinde, Tayvan’daki müşterilerimize sınır ötesi işlemlerle ilgili benzersiz zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmasından çok memnunuz.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37862/jp-morgan-uses-blockchain-to-improve-global-transfers

Add a comment