JP Morgan’dan Bitcoin Fiyat Tahmini: 130.000 Dolar

JP Morgan’dan Bitcoin Fiyat Tahmini: 130.000 Dolar

Kripto Para Haberleri
Nisan 4, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
612
JP Morgan, Bitcoin'in uzun vadede 130.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.
images (1)

JP Morgan, Bitcoin’in uzun vadede 130.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

JPM, “Bitcoin fiyatının, özel sektörün altın yatırımına eşit olması için 130.000 dolara artması gerekir” dedi.

BTC, daha az değişken olduğu için artık daha profesyonel yatırımcılar kazanabilir.

JP Morgan (JPM), Bitcoin için yeni fiyat hedefini belirledi.

Business Insider tarafından kapsanan bir Perşembe notunda JPM, Bitcoin’in 130.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor. Ayrıca JPM, Bitcoin’in azalan oynaklığının onu daha güvenilir hale getirdiğini düşünüyor.

Amerikan yatırım bankası, bu kriptoya daha fazla kurumsal yatırımcının çekileceğini belirtiyor. JPM’ye göre, uzman yatırımcılar, fiyat dalgalanmaları daha az değişken olduğu için artık Bitcoin aramakta rahat olacaklar.

Buna ek olarak JPM, Bitcoin’in altın için toplam özel sektör yatırımıyla eşleşirse uzun vadede 130.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bankacılık devi şunları da açıkladı:

“O zamandan beri altın fiyatındaki düşüş, altının portföy ağırlığı ile bir eşitleme varsayarak, geleneksel altına dijital bir alternatif olarak Bitcoin için tahmini yukarı yönlü potansiyeli mekanik olarak düşürdü.”

JPM, altını dışarıda bırakmaya devam ederse BTC için büyük bir olumlu değişiklik görüyor. Ancak, iki varlığın dalgalanma açısından bir birlik oluşturması daha uzun yıllar alabilir. Yazı olarak, Bitcoin yıllık yüzde 102’ye kadar yükselirken, altın yüzde 9 düştü.

Diğer bir kayda göre Bitcoin, geçtiğimiz birkaç ay içinde Tesla, MicroStrategy ve Çin’in Meitu gibi büyük oyuncuların büyük desteğini de memnuniyetle karşıladı.

Kaynak: https://coinquora.com/jp-morgan-adjusts-its-bitcoin-price-prediction-to-130000/

Add a comment