Kanada’nın İlk Bitcoin ETF’si İki Günde 421,8 Milyon Dolar AUM’a Ulaştı

Kanada’nın İlk Bitcoin ETF’si İki Günde 421,8 Milyon Dolar AUM’a Ulaştı

Kripto Para Haberleri
Şubat 21, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
658
Kanada'nın İlk Bitcoin ETF'si İki Günde 421,8 Milyon Dolar AUM'a Ulaştı Bir analist, ETF'NİN önümüzdeki hafta sonuna kadar yönetim altındaki varlıklarda 1 milyar dolara ulaşabileceğini söyledi.
bitcoinetf

Bir analist, ETF’NİN önümüzdeki hafta sonuna kadar yönetim altındaki varlıklarda 1 milyar dolara ulaşabileceğini söyledi. Kuzey Amerika’da halka açık ilk Bitcoin borsası yatırım fonu (ETF), iki gün içinde 421,8 milyon dolarlık yönetim altında varlık (AUM) topladı.

Purpose Yatırım’ın bitcoin’i (BTC,% 5,05) ETF, Perşembe günü Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) “BTCC” kısaltması altında resmen işlem görmeye başladı.Fon, ilk gününde 100 milyon doların üzerinde işlem görerek büyük bir ilgi gördü ve cuma gününün sonunda 421.8 AUM topladı.

Bloomberg Intelligence ETF analisti Eric Balchunas, Purpose Yatırım’ın bitcoin ETF’sinin önümüzdeki haftanın sonuna kadar 1 milyar dolara ulaşabileceğini tweetledi.

Cuma günü, başka bir bitcoin ETF olan Evolve ETF, TSX’te “EBIT” kısaltması altında işlem görmeye başladı ve 1.271 milyon AUM’a sahip.Hem Evolve hem de Purpose Yatırım’ın bitcoin ETF’lerinin% 1’lik bir yönetim ücreti vardır.

Kaynak: https://www.coindesk.com/canadas-first-bitcoin-etf-hits-421-8m-aum-in-two-days

Add a comment