KOBİ Bankacılığı Platformu Novo 40,7 Milyon Dolar Topladı

KOBİ Bankacılığı Platformu Novo 40,7 Milyon Dolar Topladı

Fintech Haberleri
Haziran 16, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
1029
ABD'deki küçük işletmeler için yalnızca dijital bir banka olan Novo, Valar Ventures liderliğindeki A Serisi finansman turunda 40,7 milyon dolar topladı.
Bank Novo Logo

ABD’deki küçük işletmeler için yalnızca dijital bir banka olan Novo, Valar Ventures liderliğindeki A Serisi finansman turunda 40,7 milyon dolar topladı.

Crosslink Capital, Rainfall Ventures, Red Sea Ventures ve BoxGroup, 2018’de başlatılan Novo turuna katıldı ve KOBİ’lere, tümü bir mobil uygulama aracılığıyla yönetilen, banka kartı erişimi olan ücretsiz bir kağıtsız işletme çek hesabına erişim sağladı.

Firma, 100.000’den fazla küçük işletmenin bir hesap açtığını gördü ve bu yıl ömür boyu işlemlerde 1 milyar doları aştı.

Finansman, işletme sahiplerinin finansmanlarını basitleştirmelerine ve nakit akışlarını optimize etmelerine ve çalışan sayısını iki katına çıkararak 120’den fazla çalışana yardımcı olmaya odaklanarak Novo platformunu oluşturmak için kullanılacak.

Novo CTO’su Tyler McIntyre şunları söylüyor: “Novo’nun hedefi devam edecek küçük işletmelerin karşılaştığı en önemli sorunları çözmeye odaklanmak: daha hızlı ödemeler yoluyla nakit akışı ve bankaların geleneksel olarak küçük işletmelere sunmadığı kredi ürünlerine erişimdir.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/38273/sme-banking-platform-novo-raises-407m

Add a comment