Kripto Para Birimi Neden Düştü?

Kripto Para Birimi Neden Düştü?

Uncategorized
Şubat 1, 2022 tarafından Gülbeyaz Karabatak
462
Bitcoin fiyatı Kasım ayından bu yana düşüyor. Geçen hafta boyunca Kripto para birimi de düştü ve raporlar bunun ABD’nin yeni dijital varlıklar düzenlemesinden kaynaklandığını söylüyor. Çeşitli kripto para birimleri önemli ölçüde değer kaybetti. Örneğin, NFT koleksiyoncuları tarafından kullanılan yaygın kripto Ethereum, Temmuz ayından bu yana en düşük noktasında.Ana sebeplerse Biden yönetimi, Bitcoin’in ortaya çıkardığı ulusal
Bitcoin neden düşüyor? Son dakika bitcoin fiyatları ne kadar oldu

Bitcoin fiyatı Kasım ayından bu yana düşüyor. Geçen hafta boyunca Kripto para birimi de düştü ve raporlar bunun ABD’nin yeni dijital varlıklar düzenlemesinden kaynaklandığını söylüyor. Çeşitli kripto para birimleri önemli ölçüde değer kaybetti. Örneğin, NFT koleksiyoncuları tarafından kullanılan yaygın kripto Ethereum, Temmuz ayından bu yana en düşük noktasında.
Ana sebeplerse Biden yönetimi, Bitcoin’in ortaya çıkardığı ulusal güvenlik zorlukları nedeniyle kriptoları düzenlemek için bir strateji geliştirmeye çalışıyor.Federal Hükümet eylemleri, tüccarların Bitcoin varlıklarını satmaları için büyük bir kampanya başlattı. Bitcoin fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın politika değişikliklerinden de etkileniyor.
Ayrıca jeopolitik çatışmalar piyasayı olumsuz yönde değiştirebilir. Ukrayna ve Rusya dünya çapında büyük gerilimler biriktiriyor.
Mobil dijital banka MinePlex’in kurucu ortağı Alexander Mamasidiov, The Independent’a “Dijital para ekosistemindeki birçok yatırımcının daha güvenli varlıklar üzerinde bahis oynamaya başlaması ve böylece fonları kriptodan çekmesi muhtemel. Borsada herhangi bir potansiyel toparlanma işareti borsada daha geniş bir düzeltmeye bağlı olacaktır.”

Add a comment