Kripto Paraların Toplam Değeri 1.13 Trilyon Amerikan Dolar

Kripto Paraların Toplam Değeri 1.13 Trilyon Amerikan Dolar

Kripto Para Haberleri
Şubat 5, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
556
CoinMarketCap'ten alınan verilere göre kripto para piyasalarının toplam değeri 1.13 Trilyon Amerikan Doları seviyesine geldi.
kriptopara

CoinMarketCap internet sitesinden alınan verilere göre; kripto para piyasasının toplam değeri 1.13 Trilyon Amerikan Doları. Bu durum yeni bir rekor demek! Kripto paralar, Aralık 2018’deki “kripto kışından” sonra en yüksek değerlerini gördüler.

Söz konusu olan piyasa rekorunun kırılmasındaki büyük etkenlerden biri De-Fi teknolojisi. “Merkeziyetsiz Finans”, dijital para sektörüne yeni bir soluk getirdi ve yatırımcıları kendisine çekti. Bunun yanı sıra, kurumsal yatırımcıların da bu piyasada boy göstermeleri ve yatırım amaçlı alım yapmaları, yükselişin bir diğer sebebi olarak gösteriliyor.

Kripto paraların finansal değerlerinin yükselmesinin yanı sıra itibari para birimlerinin ve hatta altının değerinde azalma gözlemleniyor. Bu ikilinin ters oranlı fiyat çizgisi çizeceği aşikar çünkü aynı anda ikisini birden “mutlu etmenin” bir yolu yok.

Kripto para birimlerinin toplam değeri yeni rekorlara koşuyor ve bu yükselişin başını iki dijital para birimi çekiyor. Bunlar; Bitcoin ve Ethereum. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki dominasyonu %69’lardayken Ethereum söz konusu biyasanın yaklaşık %13,5’lik bir bölümüne karşılık geliyor. Yalnızca iki kripto para birimi, tüm piyasanın yaklaşık %82,5’lik dilimini oluşturuyor.

Add a comment