Kripto Paraya Yatırım Yaparken Kaçınılması Gereken Yaygın Hatalar

Kripto Paraya Yatırım Yaparken Kaçınılması Gereken Yaygın Hatalar

Kripto Para Haberleri
Nisan 6, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
660
Son birkaç yılda kripto para birimi, piyasadaki en çekici yatırımlardan biri oldu. Ama kripto paraya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, tüm seçeneklerinizi tartmak için zaman ayırmanız gerekir. Y
screen1eng

Son birkaç yılda kripto para birimi, piyasadaki en çekici yatırımlardan biri oldu. Modern tüketiciler, bir şeyler için ödeme yapmak için merkezi olmayan bir dijital para birimi kullanma fikrini seviyor ve yatırımcılar kar elde etme fırsatlarını seviyor.

Ama kripto paraya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, tüm seçeneklerinizi tartmak için zaman ayırmanız gerekir. Yaygın kripto para birimi yatırım hataları ve bunlardan nasıl kaçınılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

  1. Sıkıntılı Bir Duygu Üzerine Kripto Para Birimlerini Seçmeyin

Şu anda piyasada 4.000’den fazla farklı kripto para birimi var. Yatırım yapmak için doğru olanı seçmek, kesin olmayan verilerin toplanmasını gerektirecektir. Bu önemli kararı bir önseziye dayanarak vermeye çalışmak para kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce kripto para birimleri hakkında bilgi toplamak için doğru araçları kullanmanız gerekir.

  • Aşırı Ticaretten Kaçının

Amerikan vatandaşlarının yaklaşık% 14’ü kripto para birimine sahiptir. Kripto para ticareti dünyasında ilk kez ayaklarınızı ıslattığınızda, bu sürecin heyecanının sizi en iyi şekilde almasına izin vermek kolaydır. Bazı yeni yatırımcılar, kar elde etme şanslarını artırmanın en iyi yolunun aşırı alım satım yapmak olduğunu düşünüyor. Günde 20’den fazla kripto ticareti yapmak sadece pahalı değil, düpedüz tehlikelidir.

Bu aşırı alım satım, genellikle yatırımcıların hızla kırmızıya kapılmasına yol açar. Bu nedenle, belirli bir hafta içinde yaptığınız işlemlerin sayısını kısıtlamanız gerekir. Aşırı alım satım sorununuzu düzelterek paradan tasarruf edebilir ve vergi yükümlülüklerinizi azaltabilirsiniz.

  • Sadece Ucuz Paraları Takip Etmekten Kaçının

Kripto para dünyasında ortak bir tuzak var: bu para birimlerinin çoğu, tecrübesiz, bilgisi pek olmayan kullanıcıları çekmek için düşük fiyatlı. Bu insanlar genellikle bu ucuz paraları kovalarlar çünkü onlarla daha büyük bir kâr elde edebileceklerini düşünürler. Gerçekte, bu daha ucuz kripto para birimlerinin değeri çok nadiren büyür.

  • Donanım Cüzdanı Almayı Becerememe

Kripto para birimi hırsızlığı kesinlikle artıyor, bu yüzden yatırımınızı korumanız gerekiyor. 500 dolardan fazla kripto para birimine yatırım yapıyorsanız, bunu çevrimiçi bir cüzdanda tutmaktan kaçınmalısınız. Bu dijital para birimini güvende tutmanın en iyi yolu, bir donanım cüzdanına yatırım yapmaktır. Bu cüzdanlar çevrimiçi olarak hacklenemez, bu yüzden kripto para dünyasında bu kadar popülerler.

Bir bilgisayar korsanının bu cüzdana girebilmesinin tek yolu, onu fiziksel olarak çalıp açmak için şifreyi bilmesidir. Bu donanım cüzdanlarına harcanan para, sağladıkları ek güvenlik göz önüne alındığında buna değer olacaktır.

Kaynak : https://www.fintechnews.org/common-mistakes-to-avoid-when-investing-in-cryptocurrencies/

Add a comment