Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Ethereum

Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Ethereum

Kripto Para Haberleri
Şubat 10, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
503
Kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasındaki yatırım tercihlerini Ethereum'dan yana kullandı.
ethereum

Kripto varlıkların yönetimini sağlayan bir şirket olan CoinShares’in geçtiğimiz günlerde paylaştığı verilere göre kurumsal yatırımcılar geçen haftaya nazaran piyasaya daha fazla yatırım yaptı ve bu sermayenin büyük çoğunluğu Ethereum’a aktı.

“Dijital petrol” olarak da bilinen Ethereum, altcoinlerin başını çekiyor. Söz konusu kripto para birimi, içinde bulunduğumuz hafta büyük bir yukarı yönlü ivme kazanmış ve rekor tazelemişti.

Yapılan araştırmalara ve CoinShares’in hazırladığı rapora göre; kurumsal yatırımcılar yalnızca bu hafta kripto para piyasasına 245 milyon dolar aktardı ve söz konusu bu miktarın %80’i Ethereum’a yatırıldı, bu oran 195 milyon dolara tekabül ediyor. Bunun yanı sıra aynı dönem içerisinde Bitcoin’e 41,9 milyon dolar aktarıldı.

Kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasını derinden etkilediği aşikar, birçok şirket dijital para piyasasının geleneksel finansal pazarların getirisinden daha fazla olduğunu düşünüyor ve bu yüzden dijital varlıklara yatırım yapıyor. Kurumsal yatırımcıların piyasaya bu derece odaklanması sonucu yükselen fiyatlardan da bireysel yatırımcılar yararlanıyor.

Add a comment