Lark Davis’e Göre Bitcoin’i Uzun Vadeli Tutanlar Hala Kârda

Lark Davis’e Göre Bitcoin’i Uzun Vadeli Tutanlar Hala Kârda

Kripto Para Haberleri
Haziran 2, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
998
Bir kripto yatırımcısı olan Lark Davis'e göre, birçok Bitcoin (BTC) sahibi hala zararına satılıyor. Dahası, uzun vadeli sahiplerin arzın %69'unu kontrol ettiğini, neredeyse tamamı kârda olduğunu ve dipten satın aldıklarını söyledi.
dae4de10-40f8-11e9-be5e-a20a1f8e2eac
  • Kripto analisti Lark Davis, birçok Bitcoin’in hala zararına satıldığını söylüyor.
  • Uzun vadeli sahipleri, arzın %69’unu kontrol ediyor ve neredeyse tamamı kârda.
  • Kısa vadeli sahipleri büyük ölçüde kayıpta, arzın %26’sında.

Bir kripto yatırımcısı olan Lark Davis’e göre, birçok Bitcoin (BTC) sahibi hala zararına satılıyor. Dahası, uzun vadeli sahiplerin arzın %69’unu kontrol ettiğini, neredeyse tamamı kârda olduğunu ve dipten satın aldıklarını söyledi. Bu arada, kısa vadeli sahipleri büyük ölçüde zararda, arzın %26’sı gerçekleşmemiş bir kayıp durumunda.

Bitcoin, analistlerin kritik bir ‘kumdaki çizgi’ olarak tanımladığı bir rakam olan 37.500 dolara yükselen istikrarsız bir yükselişle yıla başlıyor. Yine de, BTC birçok zaman diliminde görülen düşüş flamasının alt kolunda satışla karşılaştığı için ralli kısa sürdü.

Ayrıca, birçok tüccar 2021 boğa piyasasının sona ermesinden korkuyor ve karı kilitlemeleri gerekip gerekmediğini tartışıyor. Zincir içi veriler, uzun vadeli BTC sahiplerinin, BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilecek 2013 tarzı potansiyel bir çift pompa beklentisiyle stok yaptığını gösteriyor.

Glassnode’un en son “zincirde haftalık” raporu faaliyetlere bakıyordu. Kısa vadeli sahipler, 155 günden daha genç madeni paraları elinde bulunduran piyasaya yeni girenlerdir. Öte yandan, uzun vadeli sahiplerin 155 günden daha eski madeni paraları var. Piyasanın belirsizliğini neyin beslediğine dair daha fazla fikir arayarak.

Buna ek olarak, Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü (ASOL) tarafından görüldüğü gibi, uzun vadeli sahipler öncelikle son düşüşte kaldı. ASOL metriğine göre, ‘50.000 ila 60.000 dolar arasında görülen birikim aralığının altındaki seviyelere’ çarpıcı bir şekilde düşüyor. Bu, o gün harcanan tüm UTXO’ların ortalama yaşı hakkında bilgi sağlar.

Kaynak: https://coinquora.com/analyst-thinks-long-term-btc-holders-are-still-in-profit/

Add a comment