Mark Zuckerberg’in Fotoğrafları Bitcoin Spekülasyonuna İlham Veriyor

Mark Zuckerberg’in Fotoğrafları Bitcoin Spekülasyonuna İlham Veriyor

Kripto Para Haberleri
Mayıs 12, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
671
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 10 Mayıs'ta Max ve Bitcoin adlı iki keçisinin fotoğrafını paylaştı. Keçilerin fotoğrafları kripto topluluğu içinde heyecan uyandırdı.
nintchdbpict000283444278
  • Facebook’un CEO’su, Max ve Bitcoin adlı iki keçisinin fotoğrafını yayınladı.
  • Piyasa spekülatörleri, bunun Zuckerberg’in Bitcoin’e ısınmakta olduğunun bir işareti olduğunu varsayıyor.
  • Ayrıca Facebook, kripto ile ilgili birkaç proje üzerinde çalışıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 10 Mayıs’ta Max ve Bitcoin adlı iki keçisinin fotoğrafını paylaştı. Keçilerin fotoğrafları kripto topluluğu içinde heyecan uyandırdı.

Birçok kripto hayranı, Zuckerberg’in Bitcoin ile ilgilenebileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, bazı piyasa filozofları keçi fotoğraflarının Zuckerberg’in Bitcoin’e (BTC) ısındığını gösterdiğine inanıyor. Sonuç olarak, hayranlar artık Zuckerberg’e Bitcoin meraklılarına verilen bir terim olan ‘Bitcoiner’ diyorlar.

Ayrıca SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Zuckerberg’i şimdi Bitcoin topluluğunda görmekten çok mutlu olduğunu tweetledi.

Kaynak: Twitter

Facebook’un kripto para birimine geçişinin ortasında, David Marcus kripto para birimlerini benimsemede etkili oldu. Marcus, Facebook onu 2014’te kaçırmadan önce PayPal’ın eski bir yöneticisiydi.

Üstelik Marcus, Facebook’un kripto bölümünü yönetiyor. Özellikle, Facebook’un önerdiği kripto Libra için dijital bir cüzdan çalıştıran Novi, Diem olarak yeniden adlandırıldı.

Buna ek olarak Facebook, Venmo, Apple Pay ve Google Wallet’a rakip olan bir ödeme platformu oluşturmak için de yarıştı. Facebook, ödeme hizmetini başlatırsa, kullanıcıların Facebook’a bağlı birkaç Uygulamada ödeme gönderip almasına olanak tanır.

Çoğu yorumcu, 26 Mayıs’ın Facebook’un bir kripto güncellemesi yapacağına inanıyor – bu, hissedarlar toplantısının gerçekleşeceği zamandır. Bazıları Zuckerberg’in Bitcoin hisselerini ifşa edeceğini düşünüyor. Ancak, bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığı için bu umut verici bir düşünce olabilir.

Kaynak: https://coinquora.com/mark-zuckerbergs-photos-inspire-bitcoin-speculation/

Add a comment