Merkeziyetsiz Borsa Hacimleri Büyük Bir Farkla Rekor Kırdı

Merkeziyetsiz Borsa Hacimleri Büyük Bir Farkla Rekor Kırdı

Kripto Para Haberleri
Şubat 2, 2021 tarafından
681
Dune Analytics’ten alınan verilere göre, merkeziyetsiz borsalardaki Ocak ayı işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 milyar ...
merkeziyetsiz-borsa-hacimleri-buyuk-bir-farkla-rekor-kirdi-Y9YZRhUr.jpeg

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, merkeziyetsiz borsalardaki Ocak ayı işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 milyar doları aşarak, Eylül 2020’deki 26 milyar dolarlık önceki rekorunu büyük bir fark ile geride bıraktı. Aralık 2020’deki 23.5 milyar dolar olan toplam hacim, Ocak 2021 itibariyle 55.8 milyar dolara ulaştı.

Messari’de merkeziyetsiz finans (DeFi) analisti Jack Purdy’ye göre, bu yeni alım satım platformlarının hacmi, “kişiler kripto-yerel bir ortamda işlem yapmayı giderek daha fazla tercih ettikçe” büyümeye devam ediyor. Purdy CoinDesk’e “bu, daha likit hale geldikçe ve kullanıcı deneyimi merkezi platformlara rakip olacak şekilde geliştikçe muhtemelen devam edecek” dedi.

Kaynak: CoinDesk

Uniswap, bu kategorideki toplam hacmin %45’inden fazlasını temsil etti ve Ocak ayında 25.9 milyar dolarlık bir işlem hacmi gördü. Uniswap’ın dikkat çeken rakibi Sushiswap ise, geçen ay 12.2 milyar dolar ile toplam hacmin yaklaşık %22’sini temsil etti.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/merkeziyetsiz-borsa-hacimleri-buyuk-bir-farkla-rekor-kirdi/

Add a comment