Miami ABD’nin İlk Kripto Şehri Olma Yolunda

Miami ABD’nin İlk Kripto Şehri Olma Yolunda

Kripto Para Haberleri
Şubat 14, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
620
Miami Belediyesi, ABD'deki ilk kripto şehir olma yolunda.
miami

Geçtiğimiz günlerde Miami belediyesi tarafından yapılan bir açıklamayla, Miami’nin Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk “kripto şehri” olma yolunda. Görünen o ki ilerleyen günlerde Miami’de Bitcoin ile ödemeler yapılabilecek ve istenirse Bitcoin ile maaş alınabilecek.

Miami belediye başkanı geçtiğimiz hafta Bitcoin ile ilgili pozitif yorumlar yapmış ve belediye çalışanlarının maaşlarının kripto para birimleri ile ödenmesinin mümkün olduğunu söylemişti. Ropörtaj sırasında verdiği bu demeç, Bitcoin pozitivistlerini oldukça heyecanlandırmıştı.

Miami belediye başkanının konuşmasından sonra gelen olumlu tepkilerle birlikte söz konusu süreç hızlanmış ve Miami’nin ABD’deki ilk kripto şehri olmasının yolu da açılmıştı. Sürecin doğru yöneltilmesiyle birlikte Miami belediyesi Bitcoin manifestosunu internet sitesinde yayınladı!

Görünen o ki tıpkı Miami Belediye başkanının geçen hafta söylediği gibi; ilerleyen dönemlerde Miami’de maaşlar, istenildiği taktirde kripto para birimleriyle ödenebilecek ve Miami içerisindeki birçok noktasa kripto para birimleriyle ödemeler yapılabilecek. Bu yeni gelişmeler de gerçekleşirse bir şehrin içerisindeki kripto para birimi kullanımını yakından gözlemleme fırsatı bulunabilecek.

Miami şehri Bitcoin’e inanıyor. Miami’yi bir kripto para merkezine dönüştürmek için gece gündüz çalışıyorum. Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin white paper’ını web sitesinde yayınlayan ilk belediye olmaktan gurur duyuyoruz.

Francis Suarez – Miami Belediye Başkanı

Add a comment