Miami Belediyesi Çalışanlarına Bitcoin Ödemesi!

Miami Belediyesi Çalışanlarına Bitcoin Ödemesi!

Kripto Para Haberleri
Şubat 4, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
574
Miami belediye başkanı, verdiği bir ropörtajda belediye çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılma yolunun açılabileceğini söyledi.
MiamiBitcoin

Geçtiğimiz günlerde Miami belediye başkanı Francis Suarez, Forbes dergisine verdiği bir ropörtaj esnasında, Miami belediyesi çalışanlarına Bitcoin ile maaş verilmesini mümkün kılmayı düşündüğünü söyledi. Bu durumun, kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasında büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

Başkan Suarez’in açıklamasına Twitter’dan da olumlu tepkiler geldi. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, konuyla ilgili bir tweeti alıntılayarak “Akıllıca” dedi. Jack Dorsey’in yanı sıra Gemini’nin kurucusu olan Winklevoss kardeşlerden Tyler, Miami belediye başkanı için; devletlere ve Bitcoin’e öncülük ettiğini belirten ifadeler kullandı.

Kripto para birimlerinin kullanımının şehir sakinleri arasında gittikçe arttığının farkında olan belediye başkanı, Miami’yi Bitcoin dostu bir yer haline getirmeyi planlıyor. Bundan daha önce, seçim kampanyasında dijital varlık kabul edilmişti.

Miami şehri Bitcoin’e inanıyor ve Miami’yi kripto inovasyonu merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyorum.

Francis Suarez

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/miami-mayor-says-city-employees-should-be-able-to-take-their-salaries-in-bitcoin?_ga=2.56704618.1371294377.1612299189-1092888971.1612185572

Add a comment