Milyarder Dalio, Bitcoin’in ABD’de Yasaklanabileceğine İnanıyor

Milyarder Dalio, Bitcoin’in ABD’de Yasaklanabileceğine İnanıyor

Kripto Para Haberleri
Mart 27, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
640
150 milyar dolarlık hedge fonu Bridgewater Associates'in arkasındaki adam Ray Dalio, Yahoo ile yakın zamanda bir röportaj yaptı.
d10fbaa99d42885ce5f31ca064a33278
  • “Dalio, ABD’de bitcoin’in yasaklanmasının “yüksek bir olasılık” olduğunu düşünüyor.
  • Serbest yatırım fonu yöneticisi ayrıca Hindistan’ın mevcut durumuna dikkat çekti.
  • Yasadışı Bitcoin, 1934’te altınla yaşananlara benzer.

150 milyar dolarlık hedge fonu Bridgewater Associates’in arkasındaki adam Ray Dalio, Yahoo ile yakın zamanda bir röportaj yaptı. Geçen 1934 altınla olana benzer şekilde “yüksek olasılıkla” bitcoin’in yasadışı ilan edilebileceğini söyledi. Dalio, 1934 Altın Rezerv Yasasına atıfta bulunuyor. Bu yasa, tüm parasal altının ABD Hazinesine aktarılmasını zorunlu kılıyordu. Bu, yalnızca finansal kurumların ve vatandaşların altın tutmasına izin verilmemesi içindir.

Dalio ayrıca, ABD’de bitcoin’in neden yasaklanabileceğini düşündüğünden bahsetti. Serbest fon yöneticisi açıkladı:

“Her ülke arz ve talebi kontrol etme tekeline değer verir. Diğer paraların işlemesini veya rekabet etmesini istemiyorlar çünkü işler kontrolden çıkabilir. Bu yüzden, belirli koşullar altında altının yasaklanma şeklini yasaklamış olmanızın çok muhtemel olduğunu düşünüyorum. “

Ayrıca Hindistan’ın mevcut durumuna dikkat çekti. Ülke şu anda kripto para birimlerinin nasıl yasaklanacağını araştırıyor. Bu yasanın ülkelerindeki tüm kripto faaliyetlerini durdurabileceği bildirildi. Bu, kripto tutmayı, ticareti durdurmayı ve hatta borsanın İnternet Protokollerini (IP) engellemeyi içerir.

Bununla birlikte, bir hükümet yasağı kesinlikle talebin düşmesine neden olabilir. Diğer ülkeler Hindistan’ın yollarını takip ederse yüzleşmek zor olacak. Uzman olmayabilir ama onu çalıştırmanın bir yolu olduğunu düşünüyor. Dalio, hükümetlerin gözetleme yapabileceğine ve her şeyi izleyebileceğine inanıyor.

Kaynak: https://coinquora.com/billionaire-dalio-believes-bitcoin-may-be-banned-in-the-us/

Add a comment