Milyon Dolarlık Ponzi Şemasının Lideri ABD’de Tutuklandı

Milyon Dolarlık Ponzi Şemasının Lideri ABD’de Tutuklandı

Kripto Para Haberleri
Ocak 26, 2021 tarafından
623
ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Coin Signals” adlı ponzi şamasının lideri Jeremy Spence’in Rhode Island’da tutulandığı ...
milyon-dolarlik-ponzi-semasinin-lideri-abdde-tutuklandi-urWmzDKe.jpg

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Coin Signals” adlı ponzi şamasının lideri Jeremy Spence’in Rhode Island’da tutulandığı duyuruldu.

Kendini kripto para trader’ı olarak tanıtan Jeremy Spence, sahte işlemlerle devasa kazançlar açıklayarak müşterilerinin güvenini kazanmayı başarmış ve bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştı. Toplamda 170 müşterisini 5 milyon dolara yakın zarara uğratan ponzi şeması lideri kısa bir süre önce yakayı ele verdi.

Ponzi şemalarının hemen hemen hepsinin doğasında olduğu üzere yeni kullanıcılardan elde ettiği geliri eski kullanıcılarına kâr olarak dağıtan Jeremy Spence bu şekilde insanları kandırmayı başardı. Jeremy Spence, 2018 yılının Ocak ayında %148’lik devasa kazanç açıkladığında bile aslında çok büyük bir zararın üstünde oturuyordu.

Manhattan ABD Savcısı Audrey Strauss, yatırımcıların gerçek olamayacak kadar iyi görünen teklifler karşısında dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Jeremy Spence, 2018 yılının Aralık ayında “sahte kripto para hedge fonu işletmek” suçundan kripto para odaklı hukuk firması Silver Miller tarafından dava edilmişti.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/milyon-dolarlik-ponzi-semasinin-lideri-abdde-tutuklandi/

Add a comment