MoneyGram, Ripple’la Ticarete Ara Verdi

MoneyGram, Ripple’la Ticarete Ara Verdi

Kripto Para Haberleri
Şubat 24, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
672
MoneyGram, Ripple'ı bırakma partisine geç kalmış gibi görünüyor. Küresel para transferi hizmeti, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davaya atıfta bulunarak, üç aylık görünümünde Ripple platformunda ticareti askıya aldığını ortaya koydu.
ripple-xrp-1-1

MoneyGram, Ripple’ı bırakma partisine geç kalmış gibi görünüyor. Küresel para transferi hizmeti, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davaya atıfta bulunarak, üç aylık görünümünde Ripple platformunda ticareti askıya aldığını ortaya koydu.

Moneygram’ın kararı, birkaç borsa ve hedge fonunun xrp’yi delisting ve damping etmeye başlamasından yaklaşık iki ay sonra geliyor. Transfer hizmeti, bu yılın en azından ilk çeyreği için “Ripple marker geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda planlamadığını” ortaya koydu.

MoneyGram, önceki yıla atıfta bulunarak, Ripple’dan 12 milyon dolardan fazla gider avantajı elde ettiğini açıkladı. Firma şunu yazdı:

“SEC ile devam eden davalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle Şirket, Ripple platformunda ticareti askıya aldı.”

Önceden her iki şirket de XRP’nin MoneyGram’ın ödeme sistemine entegrasyonunu takiben yaklaşık üç yıl önce bir ortaklığa girdi. MoneyGram, gelecek yıl dijital varlıklarla entegre sınır ötesi ödemeler ve döviz ödemeleri yoluyla ortaklığı güçlendirdi. Bu, Kasım 2019’da Ripple’den 50 milyon dolarlık bir yatırımla desteklendi.

Ancak, Aralık 2018’de Ripple için işler farklı bir hal aldı. SEC, lisanssız menkul kıymetleri satma davasıyla şirketi ve yöneticilerini eleştirdi. Mücadelenin ardından MoneyGram, daha önce Ripple’ın Talep Üzerine Likiditesini doğrudan transferler için asla kullanmadığını açıklayarak kendisini Ripple’dan uzaklaştırmaya çalışmıştı.

Kaynak : https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/moneygram-suspend-trading-on-ripple-amid-sec-battle-2427053

Add a comment