Nasdaq’ta Listelenen Şirket 150 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Aldı

Nasdaq’ta Listelenen Şirket 150 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Aldı

Kripto Para Haberleri
Ocak 25, 2021 tarafından
633
Nasdaq listesinde yer alan Marathon Patent Group, şirketin hazine rezervlerinin bir parçası olarak 150 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın ...
nasdaqta-listelenen-sirket-150-milyon-dolar-degerinde-bitcoin-btc-aldi-jhEEpXIk.jpg

Nasdaq listesinde yer alan Marathon Patent Group, şirketin hazine rezervlerinin bir parçası olarak 150 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı. Halka açık Marathon Patent Grubu CEO’su Merrick Okamoto, The Block’a satın almanın şirketin nakit rezervlerinden yapıldığını söyledi.

Nasdaq listesinde yer alan Marathon Patent Group, toplamda yaklaşık 150 milyon dolarlık 4.813 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Marathon CEO’su Merrick Okamoto, The Block’a yatırımın şirketin hazine fonlarının bir parçası olduğunu söyledi. Bitcoin madenciliği yapan şirket, piyasadan ilk kez Bitcoin satın alıyor. Okamoto, şu ifadeleri kullandı:

“Elimizdeki nakit parayı şimdi Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanarak, salt oyun yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük. Ayrıca, MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde, hazine rezervlerimizin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyoruz.”

Marathon’un hissesi geçen yıl %892 arttı ve MicroStrategy’nin hisseleri, Bitcoin’in yıl içindeki yaklaşık %300’lük kazancına kıyasla %166 değer kazandı.

Kripto finansal hizmetler firması NYDIG, şirketin işlemlerinin yürütülmesine yardımcı oldu. NYDIG, The Block’a yaptığı açıklamada, satın alma işleminin 21 Ocak’ta tamamlandığını ve Bitcoin başına satın alma miktarının 31.135 dolar civarında olduğunu ekledi. NYDIG, emrin fikirden uygulamaya kadar “yalnızca birkaç saat içinde” tamamlandığını söyledi.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/nasdaq-ta-listelenen-sirket-150-milyon-dolar-degerinde-bitcoin-btc-aldi/

Add a comment