NatWest Tüm Banka Kartlarını Mastercard’a Çevirecek.

NatWest Tüm Banka Kartlarını Mastercard’a Çevirecek.

Fintech Haberleri
Şubat 5, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
710
NatWest tüm banka kartlarını Mastercard'a çevirecek. MasterCard ile olan ilişkisini kredi kartının daha ötesine, banka ödemeleri gerçekleştirecek duruma kadar genişletecek.
NW_logo_still

NatWest, bütün banka kartlarını Mastercard’a dönüştürerek, rakip Visa’nın İngiltere’deki hakimiyetini kırma çabalarında kart şemasına önemli destek verecek.
Sözleşme tüm NatWest Group markalarını içeriyor: NatWest, Royal Bank of Scotland, Ulster Bank ve Coutts, totelde 16 milyon kart.


Anlaşma, Mastercard’ın Birleşik Krallık ve İrlanda’daki banka kartlarının ihracını artırma çabasını gösteriyor ve kapsamını, kart dönüşümleri gerçekleştiğinde Birleşik Krallık’taki bankalar tarafından dolaşımda olan tüm tüketici banka kartlarının yaklaşık üçte birine ve İrlanda’da dörtte birine genişletiyor. NatWest, Mastercard borç sabitinde Santander, First Direct ve Monzo’ya katıldı.


Avrupa genelinde, yaklaşık 200 milyon tüketici artık mağazalarda, çevrimiçi olarak ve uygulama içi kullanmak üzere 43 milyon konumda ödeme yapmak için Debit Mastercard kullanıyor, fakat Visa, İngiltere banka kartı çıkarımında uzun süredir kozu elinde tutuyor.


NatWest ödeme planları ve ortaklıklar başkanı Salim Secretary söylüyor ki: “Geçen yıl müşterilerimiz için daha özel ödeme seçeneklerini nasıl geliştirdiğimizi genişçe düşünüyoruz. Bunun bir parçası olarak, Mastercard ile ilişkimizi kredi kartlarının ötesine, banka ödemelerine kadar genişleteceğiz. İnanıyoruz ki, bu ortaklığın, müşterilerimize mağazada, çevrimiçi veya mobil cihazlar aracılığıyla ödeme yapmak istedikleri zaman daha özel ödeme seçenekleri sunmamıza yol açacak.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37414/natwest-to-convert-all-debit-cards-to-mastercard

Add a comment