Nets ve Salamantex, Avusturya’daki Terminallerde Alışveriş İçin Kripto Para Birimleri Getiriyor

Nets ve Salamantex, Avusturya’daki Terminallerde Alışveriş İçin Kripto Para Birimleri Getiriyor

Fintech Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 1, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
715
İskandinav ödeme işletmecisi Nets, Avusturya'daki satış noktalarında bitcoin, Ether ve XRP'nin kabul edilmesini sağlamak için kripto para birimi uzmanı Salamantex ile birlikte çalışmaya başladı.
wp3624593

İskandinav ödeme işletmecisi Nets, Avusturya’daki satış noktalarında bitcoin, Ether ve XRP’nin kabul edilmesini sağlamak için kripto para birimi uzmanı Salamantex ile birlikte çalışmaya başladı.

Nets – DACH tabanlı yan kuruluşu Concardis aracılığıyla – Avusturya’daki tüm tüccarların, hizmet sağlayıcıların ve restoratörlerin, kredi veya banka kartları gibi klasik ödeme yöntemlerine ek olarak, tüketicilerin ortak ödeme terminallerinde kripto para birimi işlemlerini kabul etmesini sağlamak için Salamantex ile birlikte çalışıyor.

Birçok Avusturyalı tüccar, Concardis terminallerinde kripto özellikli arayüzleri etkinleştirerek müşterilerine ödeme sırasında kripto ödemeleri sunuyor.

Dağıtıldıktan sonra, ilgili kripto para birimi terminalde seçilir, satın alma tutarı için bir döviz kuru talebi yapılır ve müşteri, kripto cüzdanıyla QR koduna dayalı bir ödeme yapar.

Tüccar (satıcı), işlem sırasında malların değerini alır ve satın alma fiyatını euro olarak mı yoksa kripto para biriminde karşılık gelen tutarı mı almak isteyip istemediğini seçebilir. Satıcı, kredi kartı ücretleriyle karşılaştırılabilir standart işlem ücretlerine tabidir.

Plan; hizmeti Avrupa ülkelerine sunmak ve uzun vadede merkez bankası destekli dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesi için zemin hazırlamaktır.

Nets Merchant Services CEO’su Robert Hoffmann, “Dijital para birimlerinin merkez ve ulusal bankalar tarafından piyasaya sürülmesi an meselesi,” diyor ve ekliyor: “e-Euro, e-Franc veya e-Krona’nın temelindeki teknoloji Kripto para birimleri ile aynı. Zamanları geldiğinde (ki gelecek) Avrupa’daki ödeme pazarını temelden değiştirecekler. “

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37778/nets-and-salamantex-bring-cryptocurrencies-to-shop-terminals-in-austria

Add a comment