NFT Staking Nedir?

NFT Staking Nedir?

Kripto101
Nisan 26, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
499
Son dönemlerde popülerliği gittikçe artan NFT staking, NFT sahiplerinin likidite kazanmak için kullandığı yöntemlerden bir tanesidir.
aa

Son dönemde oldukça popülerleşen NFT’lerin kullanım alanları ve kullanım amaçları gün geçtikçe artıyor. Ellerinde bulunan NFT’leri satmadan ederlerini kullanarak gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için tasarlanmış olan NFT Staking hizmeti, JPEG’d tarafından sağlanıyor.

JPEG’d, stake ettiğiniz her NFT için, NFT koleksiyonunun floor fiyatına göre bir miktar yatırımcının cüzdanına tanımlanır. Bu miktar, istenilen herhangi bir biçimde değerlendirilebilir. 

Stake edilen NFT’nin geri alınabilmesi için; eğer NFT koleksiyonunun floor fiyatında bir değişiklik olmamışsa JPEG’d tarafından gönderilen miktarın geri verilmesi gerekiyor. Aksine bir artış olmuşsa stake edilen NFT’ler için istenilen miktarda artış oranında artıyor.

JPEG’d’nin buradan kazancı aldığı faiz oranı oluyor. Bu hizmeti genellikle elindeki NFT’yi satmadan likite çevirmek ve değerlendirmek isteyen yatırımcılar kullanıyor.

Add a comment