OCC’den Kripto Para Yatırımcılarını Üzen Haber

OCC’den Kripto Para Yatırımcılarını Üzen Haber

Kripto Para Haberleri
Ocak 29, 2021 tarafından
550
ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), dün eski vekil Mali Kontrolör Brian Brooks’un tartışmalı “adil erişim” bankacılık kuralını yeni ...
occden-kripto-para-yatirimcilarini-uzen-haber-uet3iYpY.jpg

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), dün eski vekil Mali Kontrolör Brian Brooks’un tartışmalı “adil erişim” bankacılık kuralını yeni yönetim tarafından incelenene kadar askıya aldığını açıkladı.

Brooks’un sözde “adil erişim” kuralı, federal olarak yetkilendirilmiş bankaların siyasi veya ideolojik gerekçelerle müstakbel müşterilere kredi verme gibi finansal hizmetleri reddetmesini yasaklamaya çalışıyordu. Kural, kripto para birimlerinden hiç bahsetmemiş olsa da, ABD’de banka hesapları açan ya da açtıktan sonra tutmakta zorlanan kripto para yatırımcıları tarafından olumlu bir gelişme olarak karşılanmıştı.

OCC, Başkan Donald Trump’ın görev süresinin bitiminden önce kuralı tamamlamak için acele etti, ancak hiçbir zaman federal kayıtlarda yayınlanmadı. Taraftarlar, kuralın siyasi saikli mali dışlama konusunda gerekli bir kontrol olduğunu iddia ederken kötüleyenler ise teklifin adil olmaktan uzak olduğunu dile getirdi.

OCC yaptığı açıklamada, bir sonraki OCC başkanının onaylandıktan sonra kuralı gözden geçireceğini söyledi.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/occden-kripto-para-yatirimcilarini-uzen-haber/

Add a comment