Olecoin (OLE) Nedir? | Her Pazar Bir Coin

Olecoin (OLE) Nedir? | Her Pazar Bir Coin

Kripto101
Temmuz 4, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
788
Olecoin, spor ile blokzincirini bir araya getirmiş Brezilya merkezli bir projedir.
aa

Olecoin (OLE), Binance Smart Chain üzerinde oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Brezilya merkezli bir proje olan Olecoin, kripto sektörünü spor alanında da geliştirmeyi planlıyor. Spor alanında ortaya çıkan birçok projenin aksine Olecoin bir taraftar tokenı değil.

Kendi internet sitelerinde Olecoin’in amacı şu şekilde tanımlanıyor:

OLECOIN, amatör oyunculardan büyük spor kulüplerine kadar uzanan dünyanın ilk dijital para birimidir. Blockchain teknolojisi sayesinde Brezilya futbolunun özünü kurtarmak ve yeni yetenekler için daha fazla fırsat sunmak istiyor. Amaç, erkek ve kız çocuklarının profesyonel bir kariyer hayalini eşit ve adil bir şekilde sürdürmeleridir.

Olecoin

Olecoin’i diğer spor ile blokzinciri teknolojisini birleştiren projelerden ayıran yanı ise yeni yetenekler ile yatırımcıların (sponsor ya da kariyer odaklı) bir araya gelebilmesini amaçlamasıdır.

OLECOIN, yeni yeteneklere odaklanan merkezi olmayan bir platformun geliştirilmesini sağladı. Oyuncular profil oluşturabilecek, verilerini doğrulayabilecek, oyun özelliklerini paylaşabilecek ve piyasa gözlemcilerinin onayı ile her bir yetenek için yeni bir dijital para birimi oluşturulacak. Token alıcıları bunu gelecekteki bir maaş veya pazarlama alacağı karşılığında yapacaklardır. Bağlantılar, dünyanın dört bir yanından oyuncular ve yatırımcılar arasında olacak.

Olecoin

Proje, Blockchain Dubai’de finalist oldu. Ekibine ise göze çarpan isimler var. Bu isimlerden bizler tarafından en çok tanınanlarıysa; bir dönem Türkiye’de de forma giymiş olan Diego Lugano ve Brezilya’nın efsane futbolcusu Robert Almeida.

Olecoin’in tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Olecoin’in fiyat hareketleri aslında pek pozitif gözükmüyor. Her ne kadar kendini diğer spor ile blokzincirini bir araya getirmiş olan projelerden ayırmış gibi gözükse de kripto para piyasasının genel düşüşünden o da nasibini almış gibi gözüküyor.

Coinmarketcap Olecoin Grafiği

Olecoin’i dilerseniz PancakeSwap üzerinden satın alabilirsiniz.

Not: Bu metindeki hiçbir sesli, yazılı veya görsel içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

1 Yorum

Add a comment