Opera, Fintech Kolunu Çalıştırmak İçin Eski PayPal Çalışanı Hu’yu İşe Aldı

Opera, Fintech Kolunu Çalıştırmak İçin Eski PayPal Çalışanı Hu’yu İşe Aldı

Fintech Haberleri
Mart 17, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
745
İnternet tarayıcısı Opera, yakın zamanda piyasaya sürülen fintech kolu Dify'ı çalıştırmak için PayPal ve WeChat Pay'den deneyimli Allen Hu'yu işe aldı.
opera

İnternet tarayıcısı Opera, yakın zamanda piyasaya sürülen fintech kolu Dify’ı çalıştırmak için PayPal ve WeChat Pay’den deneyimli Allen Hu’yu işe aldı.

Geçen ay tanıtılan Diffy, Opera’nın 50 milyon AB kullanıcısına tarayıcıda nakit para iadesi hizmeti ve çevrimiçi alışveriş için dijital cüzdan sunuyor.

Başkan yardımcısı olarak atanan Hu’nun, Kaliforniya merkezli Global Core Payments’ın bölge başkanı olduğu PayPal’da yaklaşık 10 yıllık deneyimi var.

Hu, fintech sektöründeki yatırımlara odaklandığı Sequoia Capital China’da girişim ortağı olarak fintech konusunda uzmanlık kazandı. Bundan önce, Ping An FinTech’in COO’su Baidu Pay’in genel müdürü ve WeChat Pay’i kurduğu bir Tencent şirketi olan TenPay’in genel müdür yardımcısıydı.

Yeni randevusundan bahseden Hu, “PayPal’ın başlangıçta çevrimiçi ödeme çözümleriyle fintech dünyasını ele geçirmesi gibi, Opera’nın da benzer şekilde finansal hizmetleri kesintiye uğratması ve Dify aracılığıyla önemli bir fintech oyuncusu haline gelmesi için büyük bir potansiyel görüyorum.”

İlk olarak İspanya’da piyasaya sürülecek Dify uygulamasının ilk sürümü, bir cari hesap, Mastercard tarafından verilen ücretsiz bir sanal banka kartı ve çevrimdışı harcama için Google Pay desteği ile birlikte gelecek. Ardından tüm AB’ye üye ülkelerde yaygınlaşacak.

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/37676/opera-hires-paypal-veteran-hu-to-run-fintech-arm

Add a comment