Ortadoğu’da Son Fintech Finansman Turları

Ortadoğu’da Son Fintech Finansman Turları

Fintech Haberleri
Mart 21, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
741
Geçtiğimiz birkaç ay içinde Orta Doğu'daki fintech'lerden bazı önemli fon açıklamaları yapıld
business hand pushing fintech or financial technology button on a touch screen interface

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Orta Doğu’daki fintech’lerden bazı önemli fon açıklamaları yapıldı. Küresel salgın dünya çapındaki endüstrileri etkilemiş olsa da, küresel olarak fintech sektörleri de finans sektörünün dijital dönüşümü açısından sunduğu fırsattan yararlandı. Birçok fintech, dünyanın çevrimiçi hareket etmesi nedeniyle daha yüksek alım gördü ve hatta bazıları geçen yıl küresel belirsizliğin ortasında kuruldu.

Son zamanlarda Orta Doğu’da gerçekleşen en iyi fintech finansman turlarından bazıları şunlardır:

Tarabut Gateway

Açık Bankacılık Platformu Tarabut Gateway, 13 milyon dolar topladı. Tur, diğerlerinin yanı sıra, CE Ventures ve Zamil Investment Group tarafından yönetildi. Tarabut Gateway, finansmanı ürün tekliflerini geliştirmek ve bölgesel genişlemeyi ve büyümeyi desteklemek için kullanacak.

Rewire

İsrail merkezli Rewire, bir yatırım platformu olan OurCrowd tarafından yönetilen B Serisi finansman turunda 20 milyon dolar topladığını duyurdu. Turdaki diğer katılımcılar arasında eski Yahoo CEO’su Jerry Yang’ın yanı sıra Renegade Partners, Glilot Capital Partners ve BNP Paribas yer alıyor.

Lendo

Suudi Arabistan merkezli şeriata uyumlu bir firma olan Lendo, bu yıl gelirini üç katına çıkarma çabalarında yeni teknolojiler ve ürünler geliştirmeye yardımcı olmak için 7,2 milyon dolar fon sağladı.

2019’da kurulan Lendo, küçük ve orta ölçekli işletmelere ödenmemiş faturalarını dijital olarak ön finanse etme fırsatı sunan bir kitle kredilendirme piyasasıdır. Geçen yıl piyasaya sürüldüğünden bu yana Lendo, KOBİ’ler için 60 milyon SAR’ın üzerinde değere sahip 100’den fazla faturayı finanse ettiğini ve yatırımcılara 3 milyon SAR’dan fazla kar verdiğini iddia ediyor.

Dayra

2020’de kurulan Dayra, Mısır’dan başlayarak MENA’daki milyonlarca bankasız insanın finansal refahını iyileştirmeyi hedefliyor. Şirket, kamyon şoförleri, teslimat kuryeleri ve serbest çalışanlar gibi bankasız çalışanlarına API entegrasyonları aracılığıyla sağlanan finansal çözümler sunarak işletmeleri güçlendirmeyi ve daha iyi ödeme koşulları sunmalarını sağlamayı hedefliyor.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/the-recent-fintech-funding-rounds-in-the-middle-east/

Add a comment