Paribu’dan İşlem Hacmi Rekoru

Paribu’dan İşlem Hacmi Rekoru

Kripto Para Haberleri
Şubat 12, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
779
Türkiye menşeili kripto para borsası Paribu, işlem hacmi rekorunu kırdı.
paribu

Türkiye menşeili kripto para borsası Paribu, geçtiğimiz günlerde işlem hacmi rekorunu kırdı. Dijital para borsası, günlük işlem hacminin 1 milyar dolar seviyesini aştığını duyurdu.

Dört yıldır kripto para borsası olarak hizmet vermekte olan Türkiye menşeili Paribu, yaklaşık 1,5 milyon kullanıcıya sahip. Paribu, Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para birimi arasında işlem yapabilme olanağı sunuyor.

Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, kırılan işlem hacmi reko hakkında açıklama yaptı:

Dört yıl önce dünyada kripto paraların toplam piyasa değeri 18,26 milyar dolar, günlük işlem hacmi 100 milyon dolar düzeyindeydi. Bugün ise toplam piyasa değeri 1,3 trilyon dolara, işlem hacmi de 220 milyar dolara yükseldi.

Yasin Oral

Paribu’ya günlük ortalama 8 bin yeni kullanıcının katıldığını, bazen bu sayının 40 bini bulduğunu belirten Yasin Oral, kullanıcıları için kullanışlı ürünler geliştirmekte olduğunu ve Paribu Card’ın da bunlardan biri olduğunu anlattı.

Kripto parayla ödeme ve alışveriş yapmayı mümkün hale getirecek Paribu Card’ları, başvuru yapan kullanıcılarımıza teslim etmeye hazırlanıyoruz. Aynı zamanda kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji olan blokzincirle ilgili çalışmalarımızı da sürdüreceğiz.

Yasin Oral

Add a comment