PayPal CEO’su Yeni Kripto Satın Alma Özelliğini Test Etti

PayPal CEO’su Yeni Kripto Satın Alma Özelliğini Test Etti

Kripto Para Haberleri
Nisan 1, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
751
PayPal CEO'su Dan Schulman, yeni kripto para birimi özelliğini test eden bir video kaydetti. Videoda şirketin yeni ödeme hizmetinin nasıl kullanılacağına dair adım adım bir kılavuz sunuyor.
PayPaldan-Bitcoin-BTC-Destegi-mi-Geliyor-Fiyata-Etkisi-Ne-Olur
  • PayPal CEO’su, PayPal’ın yeni kripto para birimi özelliğini test ediyor.
  • Schulman, yeni hizmetin nasıl kullanılacağına dair adım adım bir kılavuz sunuyor.
  • Yeni PayPal hizmeti, günlük yaşamda dijital varlık kullanımını artıracak.

PayPal CEO’su Dan Schulman, yeni kripto para birimi özelliğini test eden bir video kaydetti. Videoda şirketin yeni ödeme hizmetinin nasıl kullanılacağına dair adım adım bir kılavuz sunuyor.

Bu amaçla Schulman, en sevdiği ayakkabıları satın almak için Bronco Western Wear’ın web sitesini ziyaret etti. Videoda, gerekli sipariş detaylarını verdikten ve siparişini verdikten sonra ödeme sayfasına nasıl yöneldiğini gösterdi. Oradayken, satın alma bedelini ödemek için Bitcoin’i seçti.

Bu arada CEO, kripto severlerin artık bunu PayPal bakiyesi veya kredi kartı yerine bir finansman kaynağı olarak kullanabileceklerini açıkladı

Schulman şahsen Bitcoin’i yıllardır elinde tutuyor. Ancak PayPal, 2020’nin sonlarında yalnızca kripto para birimine genişledi. İlk olarak, müşterilerin dijital varlıkları elinde tutmasına izin verdi ve daha sonra bir kripto ödeme hizmetini duyurdu. PayPal artık kullanıcılarının BTC ve diğer üç kripto kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmasına izin veriyor.

Şimdilik yalnızca ABD vatandaşları, PayPal’ın 29 milyon mağazasında yakında sunulacak olan hizmeti kullanabilir. Unutmayın, bu hareket günlük ticarette dijital varlıkların kullanımını önemli ölçüde artırabilir.

Bitcoin, bu yılın başından bu yana neredeyse istikrarlı bir şekilde arttı. Bu, daha fazla benimsemeye bahse giren ve bunu enflasyona karşı bir koruma olarak gören büyük firmaların ilgisini artırdı.

PayPal’ın yeni özelliği, Tesla’nın arabaları için bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söylemesinden sonra geldi. Tesla, PayPal işlemlerinin aksine, ödeme olarak kullanılan bitcoini tutacağını söyledi.

Tomurcuklanan varlık, ana akım yatırımcılar arasında çekiş kazanıyor. Yine de, oynaklığıyla ilgili endişeler nedeniyle henüz yaygın bir ödeme şekli haline gelmedi.

Kaynak: https://coinquora.com/paypal-ceo-tests-out-new-crypto-checkout-feature/

Add a comment