PayPal, Curv’ü Satın Aldı

PayPal, Curv’ü Satın Aldı

Fintech Haberleri Kripto Para Haberleri
Mart 10, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
763
Ünlü ödeme hizmet sağlayıcısı PayPal, kripto para saklama hizmeti sağlayan bir girişim olan Curv'ü satın aldı.
paypal

Ünlü ödeme hizmeti devi PayPal, İsrail menşeili bir kripto para saklama hizmeti sunan girişim olan Curv’ü satın aldı. PayPal’ın kripto para hizmetlerine yaptığı destek açıklamasından sonra bu gibi girişimlere daha fazla yatıırm yapması bekleniyor.

İkili arasında yapılan anlaşmanın değeri hakkında bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz günlerde İsrail merkezli bir basın kuruluşu tarafından Curv’ün 200 ila 300 milyon dolar arasında satılabileceği yazılmıştı. PayPal’ın Curv’ü satın aldığı haberini yazan CNBC’ye göre ise söz konusu ikili arasındaki anlaşma 200 milyon dolardan daha az.

PayPal’ın Blockchain Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Jose Fernandez de Ponte konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Curv şirketini satın alarak daha kapsayıcı bir finansal ekosistem oluşturma vizyonumuz yolunda yetenek ve teknolojiye yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Curv ekibiyle yaptığımız görüşmelerde teknik yeteneklerinden, girişimci ruhlarından ve son birkaç yılda geliştirdikleri teknolojinin arkasındaki düşüncelerden etkilendik.

Jose Fernandez de Ponte

Ünlü ödeme hizmeti sağlayıcısı PayPal, 2021 yılı içerisinde kullanıcılarının kademeli olarak kripto para birimleriyle alışveriş yapabileceğini duyurmuştu. Şu anlık yalnızca ABD içerisinde kripto para ile ödeme hizmeti veren PayPal’ın yakın zamanda Birleşik Krallık’ta da bu hizmeti vermesi bekleniyorç

Add a comment