Personetics, Yapay Zeka Kullanan Müşteri Etkileşimi Platformu İçin 75 Milyon Dolar Topladı.

Personetics, Yapay Zeka Kullanan Müşteri Etkileşimi Platformu İçin 75 Milyon Dolar Topladı.

Fintech Haberleri
Şubat 17, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
833
Finans kurumlarının müşteri kişiselleştirmesini ve katılımını artırmasına yardımcı olmak için yapay zeka (AI) kullanan bir fintech olan Personetics, Warburg Pincus'tan 75 milyon dolarlık yatırım aldı.
maxresdefault-1

Finans kurumlarının müşteri kişiselleştirmesini ve katılımını artırmasına yardımcı olmak için yapay zeka (AI) kullanan bir fintech olan Personetics, Warburg Pincus’tan 75 milyon dolarlık yatırım aldı.


Personetics’in tescilli AI yazılım platformu, müşterinin finansal verilerini ve davranışını gerçek zamanlı olarak analiz eder. Bankalar daha sonra yüzlerce önceden programlanmış iç görüyü hızla değiştirmek ve özelleştirilmiş kullanıcı yolculukları oluşturmak için bir dizi araç kullanabilir.


Bu teknoloji, US Bank, RBC, Santander, Metro Bank ve MUFG gibi kurumlarda 95 milyondan fazla banka müşterisi tarafından kullanılıyor ve her gün milyarlarca işlemi analiz ediyor.


Personetics, bu bankaların dijital müşteri etkileşiminde %35’e varan artış, hesap ve bakiye büyümesinde %20 artış ve kişiselleştirilmiş ürün önerilerinin benimsenmesinde %15 artışla hiper kişiselleştirilmiş yaklaşımdan büyük faydalar gördüğünü iddia ediyor.


Personetics CEO’su David Sosna, “Finansal hizmetler sektörü mobil benimsemede bir dönüm noktasına ulaşıyor ve Akıllı Kişiselleştirilmiş Katılım için yeni bir standart belirliyor. Personetics bu yolu belirledi ve Kendi Kendini Yöneten Finans vizyonunu başlattı.


“Küresel ayak izimizi yeni ortaklar ve müşterilerle hızla genişletmek ve mevcut müşterilerimizi yenilikçi iş çözümleriyle desteklemek istiyoruz. Bu yolculukta Warburg Pincus ile ortaklık yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37477/personetics-raises-75m-for-ai-driven-customer-engagement-platform

Add a comment