Pomp İpucunu Verdi, 1,25 Milyar Dolarlık Not Teklifinden Sonra BTC Alabilir

Pomp İpucunu Verdi, 1,25 Milyar Dolarlık Not Teklifinden Sonra BTC Alabilir

Kripto Para Haberleri
Mart 3, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
945
Twitter, dönüştürülebilir kıdemli senet teklifiyle 1,25 milyar dolar toplamayı planlıyor. Bununla, Anthony Pompliano, Twitter'ın bilançosuna BTC'yi ekleme olasılığını ima ediyor.
VRG_ILLO_1777_twitter_bitcoin.0.0-1
  • Twitter, 1,25 milyar dolarlık dönüştürülebilir banknot teklifi planlıyor.
  • Anthony Pompliano, Microstrategy’nin hazine stratejisine atıfta bulundu, bu aynı zamanda Twitter’ın hamlesi de olabilir.
  • Böyle bir durumda Twitter, Tesla’dan sonra BTC’yi satın alan en büyük ikinci firma olabilir.

Twitter, dönüştürülebilir kıdemli senet teklifiyle 1,25 milyar dolar toplamayı planlıyor. Bununla, Anthony Pompliano, Twitter’ın bilançosuna BTC’yi ekleme olasılığını ima ediyor.

Twitter 1,25 Milyar Dolar Arttırmayı Planlıyor

Bir basın açıklamasına göre, Twitter, 2026’da 1.25 milyar dolarlık bir toplam ana para cinsinden dönüştürülebilir kıdemli senetler sunmayı planlıyor. Ancak, eylem, nitelikli kurumsal alıcılara özel bir yerleştirmede gerçekleşecek.

Ayrıca sosyal medya devi, banknotları nakite, adi hisse senetlerinin hisselerine veya iki seçeneğin bir kombinasyonuna dönüştürebilecek. Dahası, firma faiz oranını, ilk dönüşüm oranını ve ayrıca notların diğer şartlarını da analiz edecek.

Buna ek olarak firma, bu önemli miktarı genel kurumsal amaçlar, işletme sermayesi, sermaye harcamaları ve potansiyel satın almalar için kullanacağını söyledi. Şu anda Twitter, basın açıklamasında Bitcoin ile ilgili özel bir şey açıklamadı.

Yine de Anthony Pompliano, bir ticari istihbarat firması olan MicroStrategy tarafından iki kez meydana gelen benzer şeyler arasında bir karşılaştırma yaptı. Michael Saylor’un şirketi, dönüştürülebilir kıdemli senet tekliflerinden toplamda 1,6 milyar doların üzerinde para topladı. Daha sonra, söz konusu kripto para birimindeki tüm fonları tahsis ettiler.

Ek olarak, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ile ilgili çeşitli projelerde uzun süredir BTC taraftarıdır. Özellikle, Dorsey’in diğer firması Square de BTC’ye iki yatırım yaptı. Dahası, Twitter CFO’su Ned Segal geçtiğimiz günlerde firmanın kripto para birimini bilançosuna koymaya çalışabileceğini söyledi. Bununla Twitter, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımından sonra Bitcoin satın alan ikinci büyük firma olabilir.

Add a comment