Popüler Borsa Kurumların Ethereum (ETH) İçin Para Akıtmaya Başladığını Açıkladı

Popüler Borsa Kurumların Ethereum (ETH) İçin Para Akıtmaya Başladığını Açıkladı

Kripto Para Haberleri
Ocak 25, 2021 tarafından
806
Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası Coinbase, kurumların en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a (ETH) büyük miktarda sermaye harcamaya ...
populer-borsa-kurumlarin-ethereum-eth-icin-para-akitmaya-basladigini-acikladi-AedRFViq.jpg

Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası Coinbase, kurumların en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a (ETH) büyük miktarda sermaye harcamaya başladığını açıkladı.

ABD merkezli şirket 2020’ye genel bakış raporunda, Bitcoin’in kurumsal oyuncular arasında favori olmaya devam ettiğini söylüyor ancak ETH’nin geleceğinde de büyük para potansiyelinin açıkça görüldüğünü belirtiyor:

“Müşterilerimizden en sık duyduğumuz şey Ethereum’a sahip olma durumu, i) bir değer deposu olarak gelişen potansiyeli ve ii) ağındaki işlemleri güçlendirmek için gerekli olan dijital bir emtia statüsünün bir kombinasyonudur. Kurumsal müşterilerimiz 2020’de ağırlıklı olarak Bitcoin satın alırken, artan sayıda da piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’da pozisyon aldı. Ethereum, 2020’de USD karşısında iyi bir performans gösterdi ve Bitcoin’i geride bırakarak yılı %487 artışla 745 dolar ile tamamladı.”

İnceleme, Ethereum’un ölçeklendirme sorunlarını devam eden bir zorluk olarak vurguluyor ve akıllı sözleşme blok zincirinin finansın geleceğinde önemli bir rol oynama potansiyelinden de bahsediyor:

“Ethereum’un programlanabilirliği yeni zorluklar ve risklerle beraber aynı zamanda inanılmaz bir potansiyel getiriyor. Halihazırda Ethereum kullanan uygulamalarla ilgili bariz sorunlar arasında i) ölçeklendirme, yani sık veri iletimi gerektiğinde zincir üzerindeki verimin nasıl iyileştirileceği; ii) buna bağlı olarak, ağ tıkandığında işlem ücretleri (gas ücretleri) ile ilişkili yüksek maliyetler; ve iii) büyük kripto varlık stoklarını tutacak şekilde büyüyebilen ve böylece kötü oyuncuları çekebilen karmaşık akıllı sözleşmelerle artan saldırılar.”

Coinbase, bununla birlikte, Ethereum üzerine inşa edilen uygulamaların potansiyel faydalarının önemini de vurguluyor. Raporda, “2020’de Ethereum geliştiricisi ve merkezi olmayan finansta (DeFi) yatırım faaliyeti, Tether ve USDC gibi Ethereum tabanlı stablecoin‘lerin kullanımıyla birlikte büyüdü” ifadeleri kullanılıyor.

Coinbase, platformundaki kullanıcı sayısında da yeni bir kilometre taşını geçtiğini söylüyor. Firmanın şu anda dünya çapında 43 milyon müşterisi var ve 90 milyar dolardan fazla kripto para varlığına sahip.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/populer-borsa-kurumlarin-ethereum-icin-eth-para-akitmaya-basladigini-acikladi/

Add a comment