Pyth Network Solana’da Canlı Yayına Geçiyor

Pyth Network Solana’da Canlı Yayına Geçiyor

Kripto Para Haberleri
Ağustos 26, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
990
Merkezi olmayan, zincirler arası oracle Pyth Network, önde gelen blok zinciri Solana'da yayına giriyor.
canstockphoto50427066-scaled-1
  • Zincirler arası oracle Pyth Network, Solana’da yayına giriyor.
  • Pyth Network, ticaret firmalarından ve borsalardan herhangi bir akıllı sözleşmeye piyasa verilerini sunacaktır.
  • Gelecekte, Pyth Network, Ethereum gibi diğer blok zincirlerle entegre olmayı planlıyor.

BUGÜN: Merkezi olmayan, zincirler arası oracle Pyth Network, önde gelen blok zinciri Solana’da yayına giriyor. Platform, Twitter’da şunları paylaştı:

Veri kahin şimdiye kadar Solana geliştirici ağında test ediliyordu. Şimdi, Pyth Network geliştiricileri bunu ana ağda başlatacak ve kullanıcıların Pyth Network’ün “gerçek zamanlı” piyasa verilerini merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına entegre etmelerine olanak tanıyacak.

Başlangıçta Jump Trading tarafından kuluçkaya yatırılan Pyth Network, o zamandan beri diğer yüksek profilli ticaret firmalarından da katkılar aldı. Bunlar arasında GTS, Virtu Financial, Chicago Trading Company, IEX, Akuna Capital, DRW Cumberland, XR Trading, Hudson River Trading ve China Development Financial Holding Corporation’ın tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan KGI Securities gibi şirketler yer alıyor.

Pyth Network, uygulama tamamlandıktan sonra ticaret firmalarından ve borsalardan Solana blok zinciri aracılığıyla herhangi bir akıllı sözleşmeye piyasa verilerini sunacak. Pyth Network özünde tamamen merkezi olmayan olduğundan, herhangi bir tek veri kaynağına dayanmaz. Tek veri kaynakları kolayca manipüle edilebildiği için bu, kullanıcıları için çok faydalıdır. Kripto, ABD hisse senetleri, forex ve emtialar gibi çeşitli finansal piyasaların “saniye altı aralıklarla” gerçek zamanlı verilerini destekler.

 Şu anda yalnızca Solana tabanlı projeleri desteklemektedir. Ancak, “önümüzdeki haftalarda” Wormhole birlikte çalışabilirlik protokolü ile entegre olmayı planlıyor. Bu, Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Terra olmak üzere diğer üç blok zincirini desteklemesini sağlayacaktır.

Kaynak: https://coinquora.com/pyth-network-goes-live-on-solana/

Add a comment