Ripple CEO’su, Kripto Piyasasının ve XRP’nin Geleceği Üzerine Konuştu

Ripple CEO’su, Kripto Piyasasının ve XRP’nin Geleceği Üzerine Konuştu

Kripto Para Haberleri
Mayıs 28, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
711
Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, kripto para birimi ve XRP'nin geleceği ile ilgili düşüncelerini paylaştı. CEO, CNBC'nin Squawk Box'taki son röportajında konuştu.
euhu_dKTdkGKU2qGtt8fxw
  • Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, açık kripto düzenlemelerinin eksikliğinden yakınıyor.
  • Garlinghouse, netlik eksikliğinin ABD’yi geride bıraktığına inanıyor.
  • Ayrıca CNBC, Ripple’ı CNBC Disruptor 50 listesine dahil etti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto para birimi ve XRP’nin geleceği ile ilgili düşüncelerini paylaştı. CEO, CNBC’nin Squawk Box’taki son röportajında konuştu.

Ayrıca Garlinghouse, ABD’deki açık kripto düzenleme yönergelerinin bulunmamasından duyduğu hayal kırıklığını paylaştı. Şu anda Ripple, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) karşı yasal bir mücadele veriyor. Bir yandan SEC, Ripple’ı XRP tokenlerini 1,3 milyar doların üzerinde yasadışı olarak satmakla suçluyor. SEC, satışın aslında yasadışı bir güvenlik teklifi olduğunu savunuyor.

Öte yandan Ripple, kripto para birimlerinin menkul kıymetler olmadığını savunuyor. Ripple’ın savunmasında Garlinghouse, ABD’nin açık kripto düzenlemeleri uygulama konusunda benzerlerine kıyasla geride kaldığını belirtti. Garlinghouse şöyle dedi:

“Bu teknolojilerin nasıl uygulanabileceği konusunda bir yanlış anlaşılma var. Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal bir netlik eksikliği var. Diğer ülkeler, G20 pazarları, yatırımcıların katılmasına, girişimcilerin inşa etmesine olanak tanıyan bu netliği ve kesinliği sağlamak için ya mevzuat ya da kural koyma yoluyla zaman ve enerji harcadılar. “

Şu anda SEC, neyin menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini belirlemek için 1946 Howey Testini kullanıyor. Test, bir güvenlik oluşturan üç kriterden oluşan bir liste sunarken, kripto uygulaması için gereksinimler belirsizdir.

Örneğin SEC, geçmişte Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığına hükmetti, ancak bu dava, kuralın tutarlı olmadığı anlamına geliyor. Aslında, netlik eksikliği, SEC’in henüz bir kripto borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamamasının nedenlerinden biri. Buna karşılık, Kanada geçen yıl ilk Bitcoin ETF’sini onayladı.

Ripple, sınır ötesi ödemeleri geliştirerek daha hızlı ve daha ucuz hale getirir. Ayrıca, blok zincirinin birkaç güçlü ortaklığı vardır. Örneğin, Ripple geçtiğimiz günlerde Mısır Ulusal Bankası ve Lulu Exchange ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, Ripple’ın BAE’den Mısır’a para transferlerini kolaylaştırmasına izin veriyor, ancak dava XRP fiyatını olumsuz etkiledi. Altcoin altıncı en yüksek sıralamaya sahip kripto paraya düşerken, XRP büyük olasılıklara karşı gücünü korudu. Aslında Ripple, 38 numaradan CNBC Disruptor 50 listesine girdi.

Kaynak: https://coinquora.com/ripple-ceo-speaks-on-future-of-cryptocurrency-and-xrp/

Add a comment