Ripple, Kripto Varlıklarını Tanımlayan SEC Tartışmalarına Erişim Sağladı

Ripple, Kripto Varlıklarını Tanımlayan SEC Tartışmalarına Erişim Sağladı

Kripto Para Haberleri
Nisan 8, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
747
Ripple Labs'a, ajansın kripto varlıkları konusundaki yorumunu ve görüşlerini ifade eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerine erişim izni verildi.
ripple-xrp-finansajans
  • Ripple, kripto varlıklarını tanımlayan SEC belgelerine erişim sağladı.
  • ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, sanıkların önergesini kabul etti.

Ripple Labs’a, ajansın kripto varlıkları konusundaki yorumunu ve görüşlerini ifade eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerine erişim izni verildi.

Law360’a göre, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, sanıkların önergesini büyük ölçüde kabul ederek, kripto ile ilgili SEC dakikalarının muhtemelen keşfedilebilir olduğuna karar verdi. Netburn ayrıca personelden personele e-posta iletişimi kullanmaya gerek olmadığını da belirtti.

Netburn, SEC ve Ripple’ın kararla ilgili anlaşmazlıkları artırmasına da izin verdi.

Aralık ayında SEC, Ripple Labs, CEO’su Brad Garlinghouse ve başkanı Christian Larsen’ı iddia eden bir dava açtı. Ağustos 2013’te lisanssız bir güvenlik teklifiyle 1.38 milyar dolar toplamakla suçladı.

Ripple daha sonra SEC’in davasına meydan okudu ve XRP’nin Bitcoin veya Ethereum’a benzer olduğu konusunda ısrar etti. Her ikisi de SEC tarafından emtia olarak sınıflandırılmıştır. Ayrıca SEC’i, Ripple aleyhine açması için sekiz yıl sürdüğü için sorguladılar.

Garlinghouse’un avukatı Matthew Solomon, SEC için işlerin yokuş aşağı gidebileceğine inanıyor. Ripple, düzenleyicinin XRP’yi daha önce BTC veya Ether’e benzediğini düşündüğüne dair kanıt bulursa, dava geri tepebilir. SEC’in idari alanı menkul kıymetlerin ötesine geçmez.

Dahası, Ripple’ın avukatları da SEC’in iddialarını baltalayabileceklerine inanıyor. Düzenleyicinin XRP sınıflandırmasıyla ilgili çelişkili ifadeler gösteren belgeler üretmeyi amaçlamaktadırlar.

Öte yandan Forbes Para Piyasaları köşe yazarı Tatiana Koffman, Ripple’ın ABD SEC ile anlaşacağına dair makul bir inanç olduğunu söylüyor.

Ayrıca, kurumların ve medyanın, gündemlerine uyacak şekilde piyasa fiyatlarını etkileyecek haberleri nasıl yayınladıklarından bahsetti. Agora Group’un ev sahipliğinde BAE, Dubai’deki Global Blockchain Kongresi’nin altıncı yinelemesi sırasında konuştu.

Kaynak: https://coinquora.com/ripple-given-access-to-sec-discussions-defining-crypto-assets/

Add a comment