Ripple, NFT Pazar Yerine Mintable’a Yatırım Yapıyor

Ripple, NFT Pazar Yerine Mintable’a Yatırım Yapıyor

Fintech Haberleri
Temmuz 5, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
758
Ripple, kullanıcıların fiat veya kripto para kullanarak dijital öğeler oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan bir NFT pazarı olan Mintable'da 13 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldı.
images

Ripple, kullanıcıların fiat veya kripto para kullanarak dijital öğeler oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan bir NFT pazarı olan Mintable’da 13 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldı.

Diğer yatırımcılar arasında blockchain oyun geliştiricisi Animoca Brands, NFT yatırım fonu Metapurse ve Bill Clinton’ın eski danışmanı olan melek destekçileri Doug Band ve Shutterstock’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Jon Oringer yer alıyor.

Mintable’ın CEO’su ve kurucusu Zach Burks şunları söylüyor: “2021 yılı boyunca NFT’ler eğlence, güzel sanatlar, spor ve daha pek çok sektöre yayılan neredeyse her sektöre dokunarak kitlesel çekiciliğe ulaştı. Teknoloji gelişmeye devam ediyor ve alan da hızla gelişiyor, bu Mintable için kritik bir şirket için dönüm noktası ve NFT’lerin ana kullanıcılar arasında getirebileceği birçok fırsat konusunda aynı ortak inanca sahip olan yatırımcılarımızın desteği için minnettarız.”

Merkezi Singapur’da bulunan Mintable, geçen yıl markalar, ünlüler ve sanatçılar için 700.000 NFT bastı.

Mintable ileriye dönük olarak, yaratıcıların eserlerini satmaları için düşük işlem ücretleri ve düşük enerji tüketimi vaat eden Ripple’ın XRP Ledger’ı ile entegre etmeyi planlıyor.

Ripple yaptığı açıklamada: “Yaratıcılara ve geliştiricilere sınıfının en iyisi bir deneyim sunmak ve NFT’lerle blok zinciri ekosistemine daha fazla katılımcı getirmek için Mintable’daki arkadaşlarımızla çalışmaktan daha heyecanlı olamazdık.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/38389/ripple-invests-in-nft-marketplace-mintable

Add a comment