Ripple, XRP Hediye Dolandırıcılığı Nedeniyle YouTube Davasını Bitirdi

Ripple, XRP Hediye Dolandırıcılığı Nedeniyle YouTube Davasını Bitirdi

Kripto Para Haberleri
Mart 11, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
646
Ripple ve CEO'su Brad Garlinghouse, YouTube'un hileli XRP eşantiyonlarından parasal olarak kazanç sağladığını iddia etmişti.
Ddh39uBRDEiMKCVx9LnowA

Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse, YouTube’un hileli XRP eşantiyonlarından parasal olarak kazanç sağladığını iddia etmişti. CEO Brad Garlinghouse, 9 Mart’ta yaptığı açıklamada, Ripple’ın sosyal medya platformunun sahte XRP hediye dolandırıcılığına karıştığı iddiasıyla YouTube’a açtığı davayı sona erdirdiğini duyurdu. Ripple ve Garlinghouse, Nisan 2020’de YouTube LLC aleyhine bir dava açtı ve platformun kendisinin dolandırıcılık faaliyetlerinden faydalandığını ve onu durdurmak için idari yetkilerini kullanmadığını iddia etti. Garlinghouse, 9 Mart’ta Twitter’da duyurdu:

“Geçen yıl @Ripple ve ben @YouTube’a sahte hesaplara (benim / Ripple’ın doğrulanmış hesaplarının kimliğine bürünerek) XRP hediye dolandırıcılığı yapma izni vererek kendi politikalarını uygulayamadığı için dava açtık. Şimdi bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve ortadan kaldırmak için birlikte çalışmak üzere bir çözüme ulaştık.” Dolandırıcılar, bir kullanıcının hesabına el konulacağı ve içeriğinin silineceği hedefli kimlik avı saldırılarına dayanıyordu. Daha sonra hesap, Garlinghouse’un kendisi gibi önemli bir kripto para birimi figürü gibi görünecek şekilde ayarlanacaktı. Daha sonra, orijinal miktarın beş katının kendilerine iade edileceği vaadiyle kullanıcılardan 5.000 ila 1.000.000 XRP arasında meblağ talep eden sahte bir XRP hediyesi başlatılacaktı.Ripple ve Garlinghouse, YouTube’un söz konusu sahte videolar üzerinde reklam yayınlamaya devam etme eğilimi nedeniyle bu tür dolandırıcılıklardan bilerek kazanç sağladığını iddia etti.Garlinghouse ilerleme kaydedildiğini öne sürdü, ancak sosyal medya sitelerinin kendi platformlarının temizlenmesine liderlik etme sorumluluğu hala vardı. Garlinghouse şunu yazdı:

“Sosyal platformlar, kripto dolandırıcılıklarının devam etmesine ve çözümün bir parçası olma ihtiyacının farkına varmasına izin vermedeki rollerini kabul etmeye başlıyor. @Xrpforensics gibi bazıları çalınan fonların tespit edilmesine / izlenmesine yardımcı oluyor, ancak platformların sorumluluğu üstlenmeleri gerekiyor, yoksa yine de bir köstebek savuruyor.”

Ulusal hükümetlerin kripto para birimi alanını daha yakından incelediği bir dönemde hesap verebilirliğin gerekli olduğunu kaydeden Garlinghouse, Ripple ve YouTube arasındaki anlaşmanın niteliğine ilişkin ayrıntıların gizli kaldığını söyledi.Ripple, menkul kıymetler yasasının ihlal edildiği iddiasıyla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından soruşturulmaya devam ediyor. SEC, Ripple’ın yatırımcılara 1,38 milyar dolarlık satış gerçekleştirmeden önce XRP’yi düzgün bir şekilde kaydettiremediğini iddia ediyor.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/ripple-ends-youtube-lawsuit-over-xrp-giveaway-scams-says-ceo

Add a comment