Rus Süpermarket Zinciri, Yüzle Ödeme Teknolojisini Piyasaya Sürüyor

Rus Süpermarket Zinciri, Yüzle Ödeme Teknolojisini Piyasaya Sürüyor

Fintech Haberleri
Mart 12, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
611
Moskova'da alışveriş yapanlar, Sberbank ve Visa ile ortak bir girişim sayesinde yakında Rus süpermarket zinciri X5'in 200'den fazla satış noktasında 'bir bakışta ödeme' yapabilecekler.
Face-Payments-compressed

Moskova’da alışveriş yapanlar, Sberbank ve Visa ile ortak bir girişim sayesinde yakında Rus süpermarket zinciri X5’in 200’den fazla satış noktasında ‘bir bakışta ödeme’ yapabilecekler.

X5 tarafından Visa ile birlikte geliştirilen müşteriler, Sberbank Online mobil uygulamasının kartlarında veya profil bölümlerinde Bir Bakışta Öde seçeneğini seçebilir ve ödeme için kullanılacak kartı belirleyebilir.

X5 Perakende Grubu CEO’su Igor Shekhterman şöyle diyor:

Hizmeti kullanmak için nakit, banka kartı veya akıllı telefona ihtiyacınız yok – tek yapmanız gereken yüzünüzü ‘göstermek’ ve ödeme işlemi gerçekleşecek. Ben Temassız Biyometrik Ödeme çözümlerinin çok yakında evrensel olarak kullanılacağına inanıyorum ve bu ödeme yönteminin bir banka kartı veya akıllı telefonla ödeme yapmak kadar geleneksel hale geleceğine kanaat getiriyorum.

Halihazırda X5’e ait 52 Perekrestok süpermarketinde self-checkout şeritlerinde mevcut olan yeni ödeme yönteminin Mart ayı sonunda 150 mağazada satışa sunulması planlanırken, Nisan ayında Moskova’daki birkaç Pyaterochka yakın mağazası davayı takip ediyor.

Sberbank’ın perakende sektörü başkanı Kirill Tsaryov, “Yüz ödemelerinin, pandemiden sonra bile süpermarkette alışveriş yapmanın en popüler yollarından biri olacağına inanıyoruz. Araştırmamız, bu tür biyometrik tanımlamanın Rusya’da ilgi kazandığını doğruluyor. Müşterilerin %70’i ileride yüz ödemelerine güvenmeyi planlıyor. “

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37642/russian-supermarket-chain-rolls-out-pay-with-face-technology

Add a comment