Sahte Elon Musk Adresine 243 Bin Dolarlık Bitcoin Gönderildi

Sahte Elon Musk Adresine 243 Bin Dolarlık Bitcoin Gönderildi

Kripto Para Haberleri
Mart 3, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
680
1 Mart'ta, bir Bitcoin tanıtıcısı doğrulanmış bir soygun tutacağına 5 BTC gönderdi. Bu Twitter'da Whale Alert tarafından bildirildi.
sahte-1280x720-2
  • Birisi sahte bir Elon Musk adresine yanlışlıkla 5 BTC gönderdi.
  • Bazı kişiler, insanları dolandırmak için Elon Musk gibi davranıyor.
  • MicroStrategy’nin Kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, en son Bitcoin satın alımını Twitter’da bir kez daha duyurdu.

1 Mart’ta, bir Bitcoin tanıtıcısı doğrulanmış bir soygun tutacağına 5 BTC gönderdi. Bu Twitter’da Whale Alert tarafından bildirildi.

Tanıtıcı, 1EMuskYdgB3BtwxpEP46txN5EAN8KnA7dE, sahte bir Elon Musk web sitesi https://elon2x.com/tesla.htm ile bağlantılıdır. Bu, 0,1 ila 10 BTC arasında aldığı herhangi bir Bitcoin miktarını iki katına çıkarmayı vaat ettiği bir şemayı gösteriyor.

Gönderenin dolandırıcının kurbanı olup olmadığı veya onlarla işbirliği içinde olup olmadığı hala daha belirsiz. İkincisine bir örnek, dolandırıcının cüzdanlar arasında nakit aktarmasıdır. Yine de bu, Elon’un bu türden vahşi bir promosyon yapmadığını hatırlatmak isteriz.

Örneğin, Eylül 2020’de, merkezi olmayan alternatif Uniswap, müşterilerine 400 UNI tokenini (daha sonra 1.200 dolar olarak fiyatlandırıldı) havadan düşürdü. Yönetişim belirteçlerini devam ettiren herkes artık 10.000 dolara sahip olacak.

Yaklaşan bir “NFT sosyal topluluğu” olan Showtime, Twitter’da Ethereum adreslerini sorarak airdropunu ima etti. CoinShares Baş Teknik Sorumlusu Meltem Demirors ve Week in Ethereum yazarı Evan Van Ness’e benzer resmi blokzinciri otoritelerinde yer aldı. Aradaki fark, hiç kimseden herhangi bir fon göndermesinin istenmemiş olmasıdır.

Öte yandan MicroStrategy CEO’su ve Kurucusu Michael Saylor, en son Bitcoin alımını açıkladı. Saylor, ticari istihbarat firmasının toplamda 15 milyon dolarlık nakit olarak 328 Bitcoin daha satın aldığını söyledi.

MicroStrategy, büyük bir BTC satın alma atağı yaşadı. Firma, 2021’in Bitcoin için mükemmel bir yıl olacağına ve dijital varlıkla her şey yolunda gideceğine inanıyor.

Firma, son birkaç hafta içinde Bitcoin’i yerleştirmek için birçok strateji kullandı. En önemli planlarından biri 600 milyon değerinde bitcoin satın almak ve bunları dönüştürülebilir kıdemli teminatsız senetler olarak satmaktı. Bu notlar 15 Şubat 2027’de geçerliliğini yitirecek.

Kaynak: https://coinquora.com/confirmed-elon-musk-scam-giveaway-address-receives-5-btc/

Add a comment