SEB, Google Cloud’a Sıçradı

SEB, Google Cloud’a Sıçradı

Fintech Haberleri
Mart 24, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
833
İsveç'in SEB, verilere, analitiklere ve yapay zekaya dayalı olarak perakende ve kurumsal müşterilere bir dizi yeni ürün getirecek olan Google Cloud’a geçiyor.
SEB-Bank-019

İsveç’in SEB, verilere, analitiklere ve yapay zekaya dayalı olarak perakende ve kurumsal müşterilere bir dizi yeni ürün getirecek olan Google Cloud’a geçiyor.

SEB’in inovasyon stüdyosu ve yeni nesil bankacılık platformu SEBx, zaten Google’ın Kubernetes Engine ve Cloud SQL gibi Altyapı ve Veri Bulutu teknolojilerini kullanıyor. Genişletilmiş ortaklığın bir parçası olarak banka, Google Cloud’u, grup genelinde daha geniş bir şekilde kullanmayı planlıyor.

SEB Başkanı ve CEO’su Johan Torgeby, “Google Cloud ile birlikte bulut yolculuğuna başlayacağız ve dijitalleştirme planımızı hızlandıracağız. Ortaklık, verileri daha akıllı bir şekilde kullanmamızı ve müşterilerimiz için yeni yenilikçi çözümlerin yaratılmasını hızlandırmamızı sağlayacak. “

Belirtilen örnekler arasında, müşterinin finansal ihtiyaçlarına uyum sağlayan dijital asistanların tanıtımı ve yeni veri setlerine dayalı olarak geliştirilmiş sürdürülebilirlik şeffaflığı ve tasarruf tekliflerinin sağlanması yer alıyor. Buluta geçişin, finansal raporlama ve risk analizi ile ilgili dahili süreçleri de geliştirmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37717/seb-leaps-onto-google-cloud

Add a comment