SEC, VanEck Bitcoin ETF Başvurusunu Onayladı

SEC, VanEck Bitcoin ETF Başvurusunu Onayladı

Kripto Para Haberleri
Mart 20, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
663
Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck'in 19-b formlu bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) uygulamasını kabul etti. Resmi olarak SEC, Bitcoin ETF uygulamasına bir yanıt için 45 günlük geri sayım başladı.
bitcoin-etf-1
  • SEC, Bitcoin ETF uygulamasına bir yanıt için 45 günlük geri sayıma başladı.
  • SEC, ABD’de tek bir bitcoin ETF uygulamasını henüz onaylamadı.
  • Son zamanlarda, Kanada üçüncü Bitcoin ETF’sini onayladı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in 19-b formlu bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) uygulamasını kabul etti. Resmi olarak SEC, Bitcoin ETF uygulamasına bir yanıt için 45 günlük geri sayım başladı.

Bu arada SEC, gözden geçirme süresini onaylama, reddetme veya uzatma yetkisine sahiptir. Ancak, uzatmalar 240 güne kadar uzayabilir.

Ayrıca, VanEck bu yılın başlarında ETF’ye başvurdu. Öte yandan, kısa bir süre sonra Chicago Board Options Exchange (CBOE) VanEck’in fonuna ev sahipliği yapmak için onay başvurusunda bulundu. Ayrıca geçtiğimiz 1 Mart’ta kesinleşmiş 19-b form başvurusunu yayınladı.

SEC başvuruyu onaylarsa, ABD’de onaylanan ilk ETF olacak. Dahası, VanEck bu onayı almak için çok çalışıyor. Geçmiş yıllarda, yatırım şirketinin pek çok başvurusu geri çekilmişti.

Kaynak: https://coinquora.com/sec-approves-vaneck-bitcoin-etf-application/

Add a comment