Smarter Technologies İle Okul Güvenliğini Öncelik Yapmak

Smarter Technologies İle Okul Güvenliğini Öncelik Yapmak

Fintech Haberleri
Şubat 26, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
793
Öğrenciler 8 Mart'ta okula geri dönmeye hazırlanırken, okulların, personelin, öğrencilerin ve okul topluluklarının sağlık kurallarını uygulaması için gereken bir dizi güvenlik önlemi vardır.
maxresdefault-2

Öğrenciler 8 Mart’ta okula geri dönmeye hazırlanırken, okulların, personelin, öğrencilerin ve okul topluluklarının sağlık kurallarını uygulaması için gereken bir dizi güvenlik önlemi vardır.

Matthew Margetts, Smarter Technologies’de Satış ve Pazarlama Direktörüdür. Geçmişi, İngiltere, Uzak Doğu ve Avustralya’daki AppNexus, AOL / Verizon ve Microsoft gibi mavi çipli şirketlerde çalışmıştır. Smarter Technologies, dünya genelindeki varlıkları gerçek zamanlı olarak izler, izler ve kurtarır, açık pazara varlık izleme sistemleri sağlar.

Smart Technologies’in okulların daha güvenli, daha uygun maliyetli ve daha verimli olacağına nasıl yardımcı olabileceğini inceleyim.

Termal Algılama Kameraları

Bir okulun giriş noktalarına yerleştirilen akıllı kameralar, manuel sıcaklık testi görevini ortadan kaldırabilir. Bu kameralar, gerçek zamanlı olarak bireylerin tıbbi olarak doğru, gerçek zamanlı sıcaklıklarını görmemizi sağlar. Yüksek sıcaklık tespit edilirse, yazılım ilgili tarafa anında uyarı gönderir. Ayrıca, yüksek sıcaklığa sahip olanlara veya maske takmayanlara erişimi engelleyecek şekilde de ayarlanabilir.

Daha Temiz Su

Koronavirüs dünyada yayılmaya devam ederken, sağlık hizmeti sağlayıcıları da benzer semptomlara sahip bir başka potansiyel pnömoni nedeni olan Lejyoner hastalığı için daha da tetikte olmalıdır. Lejyonella, bir okulun su kaynağına bulaşabilecek ve Lejyoner hastalığının salgınına neden olabilecek potansiyel olarak ölümcül bakterilerdir. Bakterilerin çoğalması riskini izleyerek Lejyonella enfeksiyonunu önlemeye özen göstermek okulun görevi.

Daha Temiz Hava

Danışmanlar, okullarda hava filtreleme ve havalandırmanın iyileştirilmesinin KOVID-19’un olası havadan bulaşmasını azaltmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Stratejiler şunları içerir:

  1. Dış hava havalandırmasının artırılması
  2. İç havanın filtrelenmesi
  3. HEPA filtreli taşınabilir hava temizleyicileri kullanma

HVAC kontrolleri gibi (akıllı bina teknolojisi) Smart technologies ile tesise daha temiz hava sağlanır. Örneğin, akıllı HVAC sistemleri aşağıdakiler gibi değişkenleri uzaktan izlemek ve kontrol etmek için sensörler kullanır:

  • Isı
  • Nem
  • İç havanın kalitesi
  • Karbondioksit gibi diğer kirletici maddelerin seviyesi

Bu teknoloji enerji açısından da verimli ve uygun maliyetli.

Bu çözümler salgın döneminde okulların yeniden açılması için anahtar olabilir ve uzun vadeli faydalar sağlar. Kovid-19 Smart Technologies’in benimsenmesini hızlandırmıştır. Bu çözümlerin çoğu okul sistemlerinde uzun süredir ihtiyaç duyulan genel olarak sağlık ve güvelik üzerine odaklanmıştır.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/smarter-technologies-making-school-safety-a-priority-with-smart-technology/

Add a comment