Solana, OKEx, MXC Borsalarından 40 Milyon Dolar Topladı

Solana, OKEx, MXC Borsalarından 40 Milyon Dolar Topladı

Kripto Para Haberleri
Mart 26, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
634
Solana, OKEx, MXC borsalarından stratejik yatırımlarda 40 milyon dolar topladı.
0_q3fhFvr8hA0LF9sz

Geçtiğimiz ay Solana’da 50’den fazla pazara hazır proje başlatıldı. Yeni sermaye akışı, kilit projelerin büyümesini ve gelişmesini hızlandırmaya yardımcı olacak.
Solana yüksek performanslı blokzincirinin arkasındaki hibe programı olan Solana Vakfı, ekosistemin genişlemesini desteklemek için tasarlanmış iki stratejik yatırım fonu başlatmak için kripto para borsaları OKEx ve MXC ile ortaklıklar imzaladı.
Toplu olarak 40 milyon dolar değerinde olan iki fon, Solana’nın daha fazla ademi merkeziyetçi uygulama ve protokolünü pazara sunmasına yardımcı olacak.
Solana Vakfı başkanı Anatoly Yakovenko, blockchain platformunun hem proje hacmi hem de aktif geliştiriciler açısından “son birkaç ayda çok sayıda büyüdüğünü” söyledi. Solana ekibinin “bir sonraki katil dApp’ler dalgasını desteklemek” için yeni fon sağlayıcılarıyla birlikte çalışacağını söyledi.
OKEx’in katkısı, Şubat 2021’de 100 milyon dolarlık başlangıç sermayesiyle kurulan Block Dream Fund aracılığıyla geliyor. Block Dream Fund, Cook Protokolü ve Plazma Ağı dahil olmak üzere çok sayıda projeye zaten yatırım yaptı.
OKEx’ten sağlanan finansman, Solana’nın uluslararası pazarlama ve onay çabalarına gidecek. Block Dream Fund’ın kurucusu Dora, yatırım firmasının “Solana üzerinde inşa eden şirketlere sürekli destek sağlamayı dört gözle beklediğini” söyledi.
Asya’da bir spot ticaret kripto para birimi platformu olan MXC Exchange’de bir yönetici, Solana ortaklığının “vizyonumuz ve pazar konumumuzla doğal olarak bağlandığını” açıkladı.
Solana, geçtiğimiz ay platformunda DeFi uygulamaları ve NFT pazarları da dahil olmak üzere 50’den fazla piyasaya hazır projenin başlatıldığını söyledi. Solana, önde gelen DeFi oluşturucu protokolü olan Ethereum ile rekabet ederken ağına daha fazla DeFi aktörü çekmek istiyor. Bu hedefin peşinde olan proje, kısa süre önce DeFi hackathonunun bir parçası olarak 200.000 dolarlık tohum finansmanı duyurdu.
En son endüstri verilerine göre, Perşembe günü itibariyle 61 milyar dolardan fazla DeFi projelerine kilitlendi.
Kaynak: https://cointelegraph.com/news/solana-raises-40-million-in-strategic-investments-from-okex-mxc-exchanges

Add a comment