Standart Chartered, ING’den Louwhoff’a Dijital Operasyonlar Konusunda Liderlik Edecek

Standart Chartered, ING’den Louwhoff’a Dijital Operasyonlar Konusunda Liderlik Edecek

Fintech Haberleri
Haziran 19, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
911
Standard Chartered, giden CIO Michael Gorriz'in yerine yeni bir dijital, teknoloji ve inovasyon sorumlusu için ING Bank'a baskın düzenledi.
1495665

Standard Chartered, giden CIO Michael Gorriz’in yerine yeni bir dijital, teknoloji ve inovasyon sorumlusu için ING Bank’a baskın düzenledi.

2015’ten beri Grup CIO’su olarak görev yapan Gorriz, Avrupa ve Asya’daki dış yönetim kurulu ve danışmanlık rollerine odaklanmak için Aralık ayında emekli olacak.

Yerine, 2014’ten beri ING’de operasyonlar ve dönüşüm sorumlusu olarak görev yapan Roel Louwhoff geçecek

Winters şunları söyledi: “Roel, olmamız gereken çevik, dijital ve geleceğe odaklı organizasyona dönüşümümüzde kritik bir zamanda bize katılıyor. Dijital bir lider olarak onun bakış açısından faydalanacağız ve teknoloji platformumuzu daha da yükseklere taşımak için onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Michael’ın attığı sağlam temellerden devralıyor: Güçlü ve çeşitli bir teknoloji liderliği ekibi ve Banka’nın dijital emellerinin temelini oluşturan modern, bulut tabanlı bir mimari.”

Louwhoff’un ING’den ayrılması, Hollanda bankasının yeni CEO Steven van Rijswijk yönetimindeki inovasyon programının büyük bir revizyonu sırasında gerçekleşti. Geçen yıl Ekim ayında göreve başladıktan kısa bir süre sonra van Rijsijk, bankanın tüm farklı inovasyon programlarını dağıttı ve bankanın toptan bankacılık inovasyon başkanı Annerie Vreugdenhil’in önderliğinde, bunları tek bir özel birim olan ING Neo’da birleştirdi.

Değişiklik, nihayetinde ING’nin inovasyondan sorumlu başkanı ve ING Ventures CEO’su Benoît Legrand’ın görevden alınmasına yol açtı.

Louwhoff, Standard Chartered’daki yeni görevine 1 Kasım 2021’de başlayacak.

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/38296/standard-chartered-poaches-louwhoff-from-ing-to-lead-digital-operations

Add a comment