Stripe Hakkında Dolaşan Söylenti : Bu Unicorn 95 Milyar Dolarlık Değerine Ulaşabilir Mi?

Stripe Hakkında Dolaşan Söylenti : Bu Unicorn 95 Milyar Dolarlık Değerine Ulaşabilir Mi?

Fintech Haberleri
Nisan 6, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
861
Silikon Vadisi'nin klişelerinden uzak olan Stripe, bölgedeki en değerli şirketler listesinin başında yer alan en yeni unicorn. 95 milyar dolarlık değerlemesiyle, yazılı olmayan mantranın "hızlı hareket et ve bir şeyleri kır" olduğu Facebook veya Uber gibi diğer teknoloji sevgililerinden çok uzak.
stripe-217

Silikon Vadisi’nin klişelerinden uzak olan Stripe, bölgedeki en değerli şirketler listesinin başında yer alan en yeni unicorn. 95 milyar dolarlık değerlemesiyle, yazılı olmayan mantranın “hızlı hareket et ve bir şeyleri kır” olduğu Facebook veya Uber gibi diğer teknoloji sevgililerinden çok uzak.

Bu, uzmanlaşmış teknoloji dünyasının dışından çok az kişinin duyduğu bir çevrimiçi ödeme yazılımı şirketi olan Stripe için pek uygulanamaz. Ancak kamuoyunun duyulmamış olması, şirketin büyümesini engellemedi – sadece geçen yıl saniyede 5.000’den fazla ödeme gerçekleştirdiler. Bu da, birçok işletmenin yavaşladığı veya tamamen durduğu bir salgının ortasındaydı.

Başarısına ve yakın zamandaki astronomik değerlendirmesine rağmen, Stripe bir ödeme işleme şirketidir.

Stanford Üniversitesi ve UC Berkeley’de İşletme ve Ekonomi öğretim görevlisi Gregory LaBlanc, The Fintech Times’a “Bir finans IPA şirketi olarak daha geniş hedefleri olduğunu düşünüyorum” dedi. LaBlanc, “Jüri, bu yatırımın haklı olup olmadığı konusunda karar verdi, ancak muhtemelen finansal olarak farklı varlıkları bir araya getiren makine olmaya doğru ilerliyorlar” dedi.

Böyle bir örnek, şirketin girişimleri başlatmaya yardımcı olan platformu Stripe Atlas’tır. Web sitelerine göre Stripe Atlas, kuruculara lansman sürecini olabildiğince sorunsuz hale getirme, yasal hizmetler sunma, mülkiyet yapısına yardımcı olma ve diğerlerini vaat ediyor.

Stripe’a göre, UiPath (Romanya), Vinted (Lituania) veya Docplanner (Polonya) gibi her iki Avrupa unicornundan biri çevrimiçi ödemeleri için Stripe kullanıyor.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/the-hype-about-stripe-can-this-unicorn-live-up-to-its-95bn-valuation/

Add a comment