Strive, Çocuklara Kripto Yatırımı Öğretmek İçin Penny the Pig’i Piyasaya Sürdü

Strive, Çocuklara Kripto Yatırımı Öğretmek İçin Penny the Pig’i Piyasaya Sürdü

Fintech Haberleri
Nisan 20, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
1000
Çocuklar için bir gençlik hesabının operatörü olan Strive, bir kripto kumbara bankasını açıkladı.
pig-moneybox-and-dollars-free-photo

Çocuklar için bir gençlik hesabının operatörü olan Strive, bir kripto kumbara bankasını açıkladı.

Strive’ın uygulama ve donanım kombinasyonu, fiziksel kumbaradaki (her biri 149 dolar fiyatla) herhangi bir kripto cüzdan bakiyesini gösterirken, ebeveynler cep harçlığı gibi kripto para birimi ödemelerini planlamak ve çocuklarının dijital işlemlerini izlemek için beraberindeki uygulamayı kullanabilirler.

Proje, Strive’ın Kasım ayında dijital kumbara girişimi GoSave’i tamamen satın almasının ardından duyruldu.

Bir sonraki adım, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmak için tasarlanmış bir kumbara madenciliği baskısının tanıtımını içerecek.

Strive kurucu ortağı ve CEO’su Andrew Birt şunları söylüyor: “Hiç şüphesiz kripto piyasası kalıcıdır. Şu anda dünya çapında 68 milyon kripto cüzdanında kriptoda depolanan 2T dolar ile, çocuklara dijital para birimini öğretmek için şaşırtıcı derecede gözle görülür kaynak eksikliği var. “

“İşte bu yüzden, herkese kripto para birimlerini keşfetmenin ve paranın geleceğini öğrenmenin basit, güvenli ve sorumlu bir yolunu sunmak için Domuz Penny’yi (Penny the Pig)  inşa ettik.”

Kripto para birimlerine ek olarak, Strive’ın ürün yelpazesi, sınırlı sayıda dijital varlıklar için bir pazar yeri, nadir eğitici NFT’ler (Non-Fungible Tokens) ve bu ayın sonunda piyasaya sürülecek TopMinds adlı toplanabilir fiziksel oyuncaklar içerir.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37878/strive-launches-penny-the-pig-to-teach-kids-about-crypto-investing

Add a comment