Tandem Bank, Yeşil Anında Erişimli Tasarruf Hesabı ile İlk Yeşil Dijital Banka Olmayı Hedefliyor.

Tandem Bank, Yeşil Anında Erişimli Tasarruf Hesabı ile İlk Yeşil Dijital Banka Olmayı Hedefliyor.

Fintech Haberleri
Şubat 15, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
702
Tandem Bank, İngiltere'deki çoğu müşterinin paraları söz konusu olduğunda yeşil seçenekleri nasıl tercih edeceğini bilerek, yeni Yeşil Anında Erişim Tasarrufunu başlattı.
tandembank

Tandem Bank, İngiltere’deki çoğu müşterinin paraları söz konusu olduğunda yeşil seçenekleri nasıl tercih edeceğini bilerek, yeni Yeşil Anında Erişim Tasarrufunu başlattı. Banka tarafından yapılan yakın tarihli ankette, tüketicilerin neredeyse üçte ikisi daha çevre dostu olurlarsa bankaları değiştireceklerini söyledi – ancak yarısından fazlası nereden başlayacaklarını veya gideceklerini bilmediklerini itiraf etti.


Tandem’in yeni kurulan web sitesi ve uygulaması, eksiksiz yeşil seçenekler paketi sunma taahhüdünü yansıtıyor – yeni müşteriler artık uygulamayı indirebilir ve aramızdaki çevre bilincine sahip kişiler paramızı iyi bir şekilde kullanmaya başlayabilir.


Yakında piyasaya sürülecek olan Green Mortgage dahil olmak üzere diğer çevreci ürün ve hizmetlerin yanı sıra Tandem, hem insanlara hem de gezegene yardım etme ve “İyi Yeşil Banka” misyonunu yerine getirme sorumluluğuna liderlik ediyor.


Tandem’in giderek büyüyen yeşil ürün teklifi, geçen yıl yerleşik yeşil kredi veren Allium’u satın almasının ardından geldi. Allium, İngiltere’nin toplam CO2 emisyonlarının %13’ünü oluşturan evleriinn çevresel kimlik bilgilerini ve enerji verimliliğini iyileştirmek isteyen binlerce ev sahibine şimdiden kredi sağladı.
Tandem Bank’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ricky Knox şunları söyledi: “Tüketicileri yeşil finans konusunda eğitmek ve güçlendirmek gibi bir şeyi görev edindik. Hem çevre hem de paraları açısından sürdürülebilir yaşama ulaşmalarını onlar için daha basit ve daha hızlı hale getiriyoruz.”


”Temelde Tandem’i, müşterilerin ihityaçlarını ilk sıraya koyan ve para yönetim stresini ortadan kaldıran ‘The Good Bank’ inşasının aracı olarak kurdum.”
”Yeşil Anında Erişim Tasarruf Hesabı’nın ve buna uygun diğer çevreci ürün ve hizmetlerin lansmanı, müşterilerin mali durumlarının çevresel etkisini anlamaları ve azaltmalarını sağlayan ‘İyi Yeşil Banka’yı oluşturma taahhüdümüzü gösteriyor. Amacımız hepimiz için daha sürdürülebilir bir gezegen yaratmak.”

Kaynak : https://thefintechtimes.com/tandem-bank-aspires-to-be-first-green-digital-bank-with-green-instant-access-savings-account/

Add a comment